test

Reforma Zgjedhore/Ambasadori britanik: Hap me rëndësi për në BE

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot është afati  i fundit i Reformës Zgjedhore dhe pritet që Këshilli Politik t’i dorëzojë Kuvendit marrëveshjen e dakordësuar, për t’u shqyrtuar dhe miratuar në seancë plenare.

Ambasadori britanik, Duncan Norman gjatë një vizite në Fier ka deklaruar se Reforma Zgjedhore është hap me rëndësi për hyrjen në BE dhe shpreson që parlamenti ta miratojë.

Po ashtu ai ka kujtuar se SHBA, Britania dhe BE kanë qenë mbështetës të mëdhenj të Reformës Zgjedhore.

“Një hap me rëndësi për hyrjen në BE. Kemi qenë mbështetës të mëdhenj të Reformës  Zgjedhore. Shpresoj që parlamenti ta miratojë”, tha Norman./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV