Dashuri e pakushtëzuar, dy gjyshe me nipin në mes duke e ushqyer

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lidhja  që kanë fëmijët me gjyshërit e tyre, është një lidhje e veçantë.  Gjyshërit  të japim një dashuri të pakushtëzuar dhe mund të të llastojnë si askush.

Por përpos kësaj gjyshërit kanë një  ndikim shumë të madh te fëmijët.  Fëmijët mund ta kenë inat të lexojnë histori nga librat, por të dëgjojnë një histori nga gjyshi/gjyshja atyre ju duket shumë interesante.

Fëmijët mund të mësojnë sesi ka qenë të jetosh në një epokë tjetër. Historitë personale janë më të lehta për t’u kujtuar dhe fëmijët do të jenë gjithmonë kureshtar t’i dëgjojnë ato nga goja e gjyshit/gjyshes.

Dhe përpos kësaj ata llastohen edhe më tepër kur vjen çështja te vakti i ushqimit, sepse janë pikërisht ato të cilat i ndjekin më tepër nga pas për ti ushqyer.

Një mesazh të tillë përcjell edhe kjo foto e postuar nga Ilir Kadia ku shfaqen dy gjyshe me nipin e tyre në mes dhe e ushqejnë me dashuri.

Foton Kadia e ka shoqëruar edhe me disa vargje kush shkruan:

“Dy gjyshe, nipi në mes.

E ushqejnë me radhë

E digjen nga dëshira

Kur të mos jenë

Kë do kujtojë

Më gjatë”./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Ja si reagojnë shenjat e horoskopit kur janë me nerva

Dashi: Dashi është një shenjë impulsive dhe kur ështe në humor të keq e ka shumë të vështirë që...

”A të del koha qe të bësh s*ks”/ Ardit Gjebrea rrëfehet si kurrë më parë: Do habitesh por…

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka qenë i ftuar në emisionin “Why Not” ku i është dashur t’i japë përgjigje disa pyetjeve me spec....

E infektuar me Covid dhe në pritje të ëmbël/ Almeda Abazi tregon sekretin si luftoi me virusin

Familja e Almeda Abazit ka kaluar një periudhë të vështirë këto kohë. E gjithë familja e saj ka qenë e infektuar me Covid-19 dhe...

Covid-19 në Shqipëri/ Ja sa të prekur dhe viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Makina përplaset “kokë më kokë” me motorrin e picave në Tiranë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme te Universiteti Politeknik në Tiranë, ku një makinë është përplasur “kokë më kokë” me një...

Lajme të tjera

Web TV