Hidhet shorti i Champions League/ Përballje ‘titanësh’ në çerekfinale

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Champions League ka hedhur sot shortin e çerekfinaleve. 8 skuadrat e mbetura kanë mësuar kundërshtarët e tyre në kampionatin më të rëndësishëm të futbollit evropian për klubet.

Ky short që u zhvillua në Nion të Zvicrës përcaktoi sfidat e “final eights” ose 8 finalistëve, që do të startojë më 12 gusht në Lisbonë.

Këto takime do të jenë me eliminim direkt deri në finalen e madhe të 23 gushtit. Është hera e parë që Champions League zhvillohet në gusht, për shkak të shtyerjes që u bënë nga pandemia e koronavirusit.

Ndërsa ajo që bie në sy është që nga ky short mund të kemi edhe finale të parakohshme siç janë Barcelona-Bayern Munich dhe Real Madrid/ Manchester City me Juventus.

Megjithatë për të kaluar në atë fazë, së pari duhet të mbyllen të gjitha takimet e raundit të 16-ë.

Çiftet e kësaj faze do të jenë:

Atalanta-Paris Saint-Germain

Napoli/Barcelona- Bayern Munich/Chelsea

Leipzig-Atletico Madrid

Real Madrid/ Manchester City- Lyon/Juventus.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re mjekja shqiptare në Gjermani

Eni Doko, mjeke specialiste, është ndarë nga jeta këtë të dielë në Gjermani. Lajmin e trishtë e ka dhënë...

“Kur qesh pa lidhje po prapë të ecën”! Rama ironizon sërish Bashën duke përdorur fjalët e Topallit

Kryeministri Rama publikoi sërish një video të ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli, ndërkohë që kjo e fundit po akuzonte kreun e PD-së Lulzim Basha për bashkëpunim...

A hyri Rama me mik në ekipin e basketbollit? Çaçi tregon të pathënat për kryeministrin

Kampioni i ekipit Partizani i ftuar në emisionin “E Diell”, kujton se çfarë i tha Rama kur erdhi në ekip. Gazmend Çaçi tregoi se kur...

Klubi verilindor hedh poshtë zërat për shkarkimin, Kukësi rikonfirmon trajnerin Hallaçi

Klubi verilindor hedh poshtë zërat për shkarkimin e ish-kapitenit, i jep votëbesimin. Përtej paraqitjeje të kënaqshme në turet eliminatore të Ligës së Evropës dhe...

Publikohet kërkesa e Rugovës për hyrje në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i udhëtimit ishte...

Lajme të tjera

Web TV