“Rikthim të taksës së sheshtë”, Kryemadhi: Të bëhemi bashkë për të forcuar pushtetin tonë

113 563 lexime

77,486FansaPëlqeje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, së bashku me ish-ministren Klajda Gjosha dhe përfaqësuese të Dhomës Ekonomike të Gruas, zhvilluan një bashkëbisedim me në fokus vështirësitë që has çdo ditë biznesi.

Me anë të një postimi në rrjetin social Kryemadhi pohoi se gjatë bisedës parashtroi edhe një pjesë të paketës ekonomike të LSI-së, siç është dhe taksa e sheshtë 9 %.

Postimi i plotë

Së bashku me Klajdën zhvilluam një takim me përfaqësuese të Dhomës Ekonomike të Gruas. Në këtë bashkëbisedim, gratë sipërmarrëse ndanë me ne pikëpamjet e tyre mbi politikat që i nevojiten biznesit. Ato na shpjeguan disa nga problematikat me të cilat ndeshen çdo ditë. Një domosdoshmëri, për biznesin shqiptar sipas tyre është dhe pajisja e prodhimeve shqiptare me certifikata në mënyrë që të mundësohet eksportimi i tyre në vendet e BE. Gjatë bisedës, i parashtrova zonjave të nderuara të Dhomës Ekonomike të Gruas një pjesë të paketës ekonomike të LSI dhe opozitës së bashkuar siç është rikthimi i taksës së sheshtë 9%. Ne si LSI, mendojmë se kjo politikë do të ndihmojë biznesin por dhe do të ulë informalitetin. Po ashtu, shpreha gatishmërinë për të dëgjuar propozime nga biznesi, për politika ekonomike që do të ndihmojnë në punësimin e të rinjve të cilët sapo janë diplomuar apo kanë mbaruar shkollat profesionale. Si Kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim i bëra thirrje të gjitha grave të bëhemi bashkë për të forcuar autoritetin dhe rritur pushtetin e gruas në jetën e përditshme dhe në politikë. 🌹”

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

“Si dy vende të pavarura”, Hoti konfirmon takimin me palën serbe në Uashington

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka konfirmuar të premten takimin mes zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë më 2 shtator...

3 mijë tekste këngësh, 50 vjet karrierë dhe 74 vjeç në moshë, sot ditëlindja e Zhuljana Jorganxhi

NGA ROLAND QAFOKU E nga t’ia nisësh. Janë 3 mijë tekste këngësh në 50 vjet karrierë. Mjeshtrja e madhe e vargut shqip, Zhuljana Jorganxhi, mbush...

Video/ Humbet kontrollin në makinë,përplaset me urgjencën e spitalit

Pamjet tronditëse të mbikëqyrjes tregojnë momentin kur gruaja e moshuar humbi kontrollin e automjetit të saj dhe përplaset përmes një hyrje të një ER...

Lajmi i fundit/Liderët e Kosovës dhe të Serbisë takohen me dy shtator në Uashington

Ambasadori amerikan, Richard Grenell, ka njoftuar përmes llogarisë së tij në Twitter se takimi është vendosur për dy shtator. “Jemi të lumtur të njoftojmë se...

Pogradeci, “kryeqyteti” i verës 2020

Pogradeci është një nga pikat më të preferuara turistike, si për pushuesit vendas, por edhe për ata të huaj. Ajo preferohet nga turistët pasi...

Lajme të tjera

Web TV