Rama publikon fotot mahnitëse nga Lukova

113 563 lexime

77,495FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama prej disa javësh ka marrë një nismë ku poston çdo mbrëmje në rrjetet sociale foto nga vendet turistike të Shqipërisë.

Mbrëmjen e sotme ai ka zgjedhur disa pamje të mrekullueshme nga fshati turistik i Lukovës, Sarandë, ku dëshmohet qartë se natyra na ka falur një peizazh të mrekullueshme.

Fshati dhe plazhi i Lukovës është një nga destinacionet turistike më të preferuara në vendin tonë.

Rama i ka shoqëruar këtë foto mahnitëse me tag-un “#BeautifulAlbania”./E.B./Fjala.al

Të fundit

Goditjet në merkato, njihuni me të gjitha lëvizjet e deritanishme të skuadrave të Superiores

Sezoni i ri, avazi i vjetër. Kjo vlen edhe këtë verë për ekipet shqiptare. Çdo fillim sezoni ndodh e...

Humbi të afërmin nga virusi, mjeku rrëfen: 30 orë pas shtrimit na komunikuan se vdiq

Mjeku Erion Dasho nuk ka nguruar të tregoj një histori të trishtë të një të afërmi që ka ndërruar jetë prej Covid-19 teksa përshkruan...

Eqrem Çabej Kolosi i shqipes, jeta shkencore në gjashtë vëllime

Në të gjitha rastet, kur duhet folur për gjuhën shqipe, referenca e parë merret prej punimeve të tij shkencore, referenca e fundit gjithashtu. Nga Leonard...

Covid-19/Çfarë duhet të dini për analizat e kontrollit? Ja cila është më efektive dhe kush duhet ta bëjë

Analizat për të parë, nëse jeni prekur apo jo nga SARS-CoV-2 janë kushti kryesor për parandalimin e pandemisë. Por sa herë duhen bërë analizat...

Ekzekutuan taksistin në Fushë-Prezë/Si u zbuluan autorët nga policia, çfarë i “tradhëtoi” (FOTO)

Sajmir dhe Arsil Shera, janë dy vëllezërit e arrestuar në Tiranë nga policia për vrasjen e taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla. Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e...

Lajme të tjera

Web TV