Shtyhet Komisioni për Integrimin Europian, shkak bëhet Erion Braçe

113 563 lexime

77,476FansaPëlqeje

Zv.kryeministri Erion Braçe është bërë shkaku i shtyrjes së Komisionit të Integrimit mëngjesin e sotëm.

Komisioni ishte gati me udhëheqjen e Rudina Hajdarit dhe me pjesëmarrjen e deputetëve nga mazhoranca dhe opozita parlamentare.

Por mungonte përfaqësuesi i qeverisë, dhe për këtë ftesa i ishte drejtuar Erion Braçes.

“Është bërë ftesa zv.kryeministrit për të ardhur për të bërë prezantimin. Dhe nuk është prezent sot. Kështu që besoj se qartë që të paktën kemi këtë lidhje të drejtpërdrejtë online, dhe nuk keni patur angari për të ardhur në Kryesi.

Por edhe për mua që kam ardhur në Kryesi dhe kam angazhime të tjera, duke respektuar institucionin dhe peshën e rëndësinë e këtij projektligji mendoj që duhet ta shtyjmë në një moment të dytë, që të kemi prezent zv.kryeministrin ose një ministër që do të mbajë përgjegjësi për këtë projektligj”- tha Hajdari.

Nuk është bërë asnjë aspekt teknik i projektligjit që do të prezantonte Braçe pasi Rudina Hajdari ka refuzuar ta bëjë diçka të tillë pa praninë e zv.kryeministrit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Ku do të shkojë halli jonë”, mijëra emigrantë në pritje për të hyrë në Greqi

Në Kakavijë prej ditësh vijon kaosi i radhëve të gjata të qytetarëve shqiptarë të cilët presin për të kaluar...

Mall për vendlindjen/ Igli Tare rikthehet në Nivicë të Tepelenës

Pas përfundimit të kampionatit italian ku Lazio bëri një paraqitje fantastike duke siguruar dhe pjesmarrjen në Champions League, Igli Tare, kthehet për të kaluar...

Tre të arrestuar brenda 5 orësh/ Policia del me apelin e fortë, nxjerr këto pamje

Policia ka vijuar me kontrollet në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë prej disa orësh, me radar, për të parandaluar shpejtësinë e cila është rrezik potecial për...

Me orgjinë arbëreshe, ka qenë në Shqipëri dhe kishte miqësi me Ali Pashë Tepelenën, 50 fakte për Napoleon Bonapartin

Si sot 251 vjet më parë lindi Napoleon Bonaparti, një nga personazhet më të rëndësishme të historisë së Botës. Strategu më i madh ushtarak...

Aktori Naim Frashëri përkujtohet nga i biri në ditën e lindjes së tij

Aktori Naim Frashëri edhe pse nuk jeton më është përkujtuar sot nga i biri, Anili në ditën e lindjes së tij. Me fjalë shumë të ndjera...

Lajme të tjera

Web TV