Thaçi publikon një album me fotografi nga intervista në Hagë

113 563 lexime

77,337FansaPëlqeje

Presidenti Hashim Thaçi ka shfrytëzuar rrjetin social për të treguar pjesë nga qëndrimi i tij në Hagë për intervistimin nga prokuroria, pasi ndaj tij u dorëzua një aktakuzë akoma e pakonfirmuar për krime lufte.

Ai postoi një album me foto ku tregohet qartë intenerari që ai ka përshkruar në qëndrimin e tij 4 ditor.

Nga Haga në Kosovë, faleminderit nga thellësia e zemrës sime!”,  thuhet në mbishkrimin e Thaçit.

Ai u intervistua në Hagë nga e hëna deri të enjten, ndërsa të shtunën premten arriti në Kosovë, përmes pikës kufitare me Shqipërinë, pasi kishte ateruar në Tiranë.

Thaçi tha se u pyet për veprimtarinë e tij dhe të UCK-së, ndërsa u shpreh i sigurt se do të dalë i pastër nga akuzat që tashmë janë dorëzuar ndaj tij.

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

E fejuara e tradhtoi 3 javë para dasmës, dhëndri organizon diçka me shoqet e nuse

E fejuara e tradhtoi tri javë para dasmës me ish-të dashurin e saj. Po t'ju ndodhte ju si do...

Sulmi me thikë në Paris cilësohet akt terrorist, ja çfarë zbardhin hetimet

Policia franceze tha të shtunën se kishin ndaluar një individ i cili besohet të ketë qenë dikur shok dhome me personin që sulmoi dy...

A po provokon Turqia? Droni hedh ngjyrë të kuqe mbi flamurin grek -VIDEO

Në ishullin grek Kastelorizo ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë. Një dron ka njollosur me ngjyrë të kuqje flamurin grek i cili ndodhej pak...

Aksident në Berat, plagoset një vajzë

Mbrëmjen e kësaj të shtune, një aksident është regjistruar në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit. Një automjet tip Benz, me targa...

Zjarret në Kaliforni jashtë kontrollit, ushtria zbarkon në rrugë për të menaxhuar situatën

Zjarret vazhdojnë në pjesën veriperëndimore të Shteteve të Bashkuara. Ato kanëshkaktuar deri tani vdekjen e të paktën 35 njerëzve. Shkencëtarët thonë se këto janë...

Lajme të tjera

Web TV