Balla takon Thaçin: Lufta e UÇK, luftë e drejtë e një populli autokton

113 563 lexime

77,342FansaPëlqeje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka takuar ditën e sotme Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Gjatë një takimi zyrtar në Kosovë, Balla është pritur nga president i vendit, lajm i bërë i ditur nga vetë ai në një postim në “Facebook”.

Balla shkruan në postimin e tij se ka zhvilluar një takim vllazëror me Thaçin dhe se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte një luftë e drejtë për liri e një populli autokton kundër gjenocidit të Millosheviçit

Postimi i plotë:

PRISHTINË: Takim shumë vllazëror me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi . Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishte një luftë e drejtë për liri e një populli autokton kundër gjenocidit të Millosheviçit. Tërësisht mbështes Presidentin Thaçi se “askush nuk do ta rishkruajë dot historinë e lirisë…” së Kosovës. /Ra.My. Fjala.al/

 

Të fundit

Britania e Madhe do të infektojë qëllimisht vullnetarët për të testuar vaksinën

Londra do të inspektojë provat e para në botë të sfidave njerëzore ndaj Covid-19, në të cilat vullnetarë të...

Ja kur do të jetë gati vaksina anti-Co*vid në Shqipëri

E gjithë bota është në luftë me kohën dhe pandeminë për krijimin sa më shpejt të vaksinës, anti-Covid-19. Teksa rastet po shtohen në të...

Ekskluzive/Ulet numri i fëmijëve që ndodhen në paraburgim, por 5 të mitur akuzohen për vrasje

Lajmi i publikuar sot në media se një 14-vjeçar është arrestuar në Durrës sepse në çantën e tij iu gjet një pistoletë, beri jo...

Vaksina ndaj Co*vid/ Manastirliu: E garantojmë sapo të jetë gati, do të mbulojmë gjithë popullatën

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh se qeveria shqiptare është gati ta blejë vaksinën ndaj koronavirusit, sapo ajo të jetë gati. E ftuar në...

Arilena Ara pjesë e ‘Milan Fashion Week’

Pandemia ka ndryshuar mënyrën se si industria e modës po i afrohet publikut me krijimet e reja. Javët e fundit, gjithçka është zhvilluar online. “Milan...

Lajme të tjera

Web TV