Përplaset nga makina, humb jetën 71-vjeçari në Urën Vajgurore

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë mëngjes në Urën Vajgurore. Viktima është një 71 vjeçar i cili udhëtonte me biçikletë dhe është përplasur nga një makinë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:00 në qytetin e Urës Vajgurore, përballë Komisariatit të Policisë.

Sipas policisë,  mjeti tip “Benz” fuoristradë, me targa AA 232 PR ka qenë duke udhëtuar me shpejtësi në momentin e përplasjes së të moshuarit Agim Hajdari, që sapo kishte dalë nga një lokal në anë të rrugës nacionale.

Paraprakisht, nga policia mendohet se drejtuesi i mjetit ka qenë duke qarkulluar me shpejtësi jashtë normave të lejuara në këtë zonë të banuar, ndërkohë që edhe viktima dyshohet se i ka prerë rrugët makinës, në përpjekje për të kaluar nga njëra anë e rrugës në tjetrën. Drejtuesi i mjetit, 61-vjeç është arrestuar nga policia./Fjala.al/Ke.Ba

 


Të fundit

Deklarata e fortë e ambasadores Kim: Pas Sali Berishës do ketë të tjerë “non-grata”

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim trajtoi çështjet më të nxehta për politikën dhe drejtësinë në Shqipëri. Pyetjes nëse do ketë...

Xavi mbledh legjendat tek Barcelona, Dani Alves mund të rikthehet tek blaugranat

Dani Alves (38 vjeç) vazhdon të jetë pa skuadër pasi kishte anuluar kontratën e tij me Sao Paulon shtatorin e kaluar dhe mundësia që...

“Fati i trishtë i kolegut Thimi Çollaku prej gruas ruse, nga Radio-Tirana, si fonditor në Berat dhe… ” / Kujtimet e panjohura të ish-gazetarit...

Nga Bashkim Trenova Publikohen kujtimet e gazetarit, publicistit, përkthyesit, studiuesit, shkrimtarit, dramaturgut dhe diplomatit të njohur, Bashkim Trenova, i cili pasi u diplomua në Fakultetin...

Ministria e Shëndetësisë: Mbi 100 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër gripit!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga qendra e re shëndetësore në Selitë, ku ka ndjekur vaksinimin kundër gripit, tha se procesi...

Iu mori nga 1150 euro secilit/ Kapet me 83 emigrantë të paligjshëm në kamion, arrestohet 31-vjeçari në Pogradec

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Pogradec, pasi në kamionin tip trailer që po drejtonte, iu gjetën 83...

Lajme të tjera

Web TV