Balla: Nuk presim Lulin, nesër hapen listat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Taulant Balla, kryetari i grupit socialist u shpreh se PS-ja është e vendosur dhe se nesër do të miratohet hapja e listave.

“PD thotë nuk duam ne qe ju te votoni ndryshimet kushtetuese se duam t’i hapim listat 100%! Po si hapen listat 100% për zgjedhjet e ardhshme, pa u votuar ndryshimet kushtetuese nesër? Këtë Luli nuk e thotë, ndërkohe qe thotë se paskemi shkelur afatet e Kodit te Praktikave te mira te Venezias qe nuk këshillon ndryshime 1 vit para zgjedhjeve! Po edhe Kodin e Praktikave te mira Luli e lexon sipas qejfit, sepse po t’i qëndrojmë strikt leximit atëherë ne s’duhet ta votonim as marrëveshjen e 5 qershorit, se edhe ajo i bie me pak se 1 vit para zgjedhjeve te ardhshme.

Lulzim Basha nuk e do hapjen e listave as 100 përqind, as 10 përqind, njësoj si Shkëlzen Berisha nuk e do hapjen e hetimit për boronicat prej floriri, sepse as listat e Lulit, as boronicat e Zenit, nuk e durojnë dot dritën e transparencës. Nga kjo foltore i them Lulzim Bashës dhe asaj qe ai e quan opozite e bashkuar, se nesër ne do t’i hapim listat. Ky parlament ka detyrën ndaj shqiptareve te hape listat nesër, e enjte 30 korrik, pa pritur Lulin” deklaroi Balla. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Punimet në aksin Maliq-Lozhan/Rama: Investim me rëndësi, nxjerr në pah resurset turistike

Vijon puna në aksin rrugor Maliq-Lozhan. Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa pamje në rrjete sociale nga punimet ndërsa...

Humbi jetën teksa punonte në Maltë, kush është babai shqiptar i 6 fëmijëve!

Bari Balla është 51-vjeçari shqiptar që humbi jetën më 20 prill Silema, Maltë, pasi çatia e shtëpisë ku po punonte u shemb. Viktima, babai i...

Lanë të ikte djalin e Tom Doshit pas aksidentit/ Merret në pyetje Drejtori i Policisë

Drejtori i Policisë Vendore të Lezhës, Alfred Elezi, është marrë në pyetje nga prokuroria, në lidhje me rastin e aksidentit te djalit të ish-deputetit...

Mesazhi për Meritonin në “Big Love”, reagon Zhaklin Lekatari, ja çfarë thotë për Ilnisën

Gazetarja e njohur, Zhaklin Lekatari, ishte mëngjesin e kësaj të mërkure e ftuar në emisionin “Wake Up”, ku foli pak edhe për “Big Brother...

Diplomohen 32 oficerë të Policisë Gjyqësore, Ambasada Amerikane zbardh detajet

Janë diplomuar 32 oficerë të Policisë Gjyqësore që u trajnuar nga ekipi ligjzbatues i Ambasadës së SHBA në kursin për hetimin e krimit. Oficerët e Policisë Gjyqësore...

Lajme të tjera

Web TV