Në krahë të djemve dhe nipërve/ 10 foto familjare nga jeta e Aneta Ramës

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Këto janë 10 foto të cilat ilustrojnë vitet të fundit të jetës së Aneta Ramës, nëna e kryeministrit e cila u nda nga jeta mëngjesin e kësaj të shtune.

Lajmin e hidhur e ka ndarë vetë kryeministri Rama në një postim në ‘Facebook” dhe të shumta kanë qënë ngushëllimet dhe reagimet lidhur me këtë ngjarje e cila ka bërë një bujë mediatike.

Aneta Rama u nda nga jeta në moshën 82-vjeçare, ndërkohë që kujtohet nga miqtë, fqinjët dhe të afërmit si një grua me vlera të mëdha.

 

Të fundit

Ditën kur Faraoni Ramses II pushtoi Londrën

Muzeu Britanik shfaq me krenari një bust kolosal të Faraonit Ramesses II (2.67 m i lartë, 7.25 ton në...

VIDEO/ Protesta në Bjellorusi masive kundër regjimit të Lukashenkos nën moton ““Dil jashtë, loja mbaroi”, mbi 100 të arrestuar 

Dhjetëra mijëra protestues kanë dalë në rrugët Minskut gjatë së dielës, pavarësisht presionit të forcave të rendit, për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve që...

Rama takim me drejtuesit e PS-së, mbledhja e tretë brenda 10 ditëve për fushatën elektorale

Kryeministri Edi Rama, njëherazi dhe kryetari i PS-së do të mbledhë sot në seli drejtuesit politikë të qarqeve. Mbledhja do të mbahet në orën 16:00...

Mbyllet fasoneria në Pogradec, 3 punonjëse pozitive, infektohen dhe dy infermiere

Një fasoneri është mbyllur në qytetin e Pogradecit, pasi disa punonjëse kanë rezultuar me COVID-19. “Fjala.al” mëson se nga fasoneria janë testuar pozitive tre punonjëse,...

Virologu gjerman rrëzon teoritë konspirative: Vaksinat janë të rrezikshme dhe sulmojnë ADN-në

Një nga ekspertët më të njohur gjermanë flet në lidhje me një teoritë konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të vaksinës? Për DW...

Lajme të tjera

Web TV