Premier League me rregull të ri/ Karton i kuq ose i verdhë nëse kollitesh para kundërshtarit ose arbitrit

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Pandemia e Covid-19 ndryshoi shumë rregulla në botë përfshirë këtu edhe atë të sportit.

Më  i prekuri ka qenë futbolli, ndeshjet e të cilit janë duke u zhvilluar pa praninë e tifozëve pas një periudhe prej më shumë se dy muajsh pezullim.

Tashmë rikthimi i futbollit në fushë erdhi me rregulla të reja, ku tani lejohen deri në 5 zëvendësime në një ndeshje.

Megjithatë një rregull shumë  i ‘çuditshëm’ ka ardhur nga Premier League. Mediat vendase atje raportojnë se ai lojtar që kollitet ose tështin me qëllim para lojtarëve dhe arbitrit do të ndëshkohet me karton të kuq ose të verdhë.

Ky ndryshim vjen si një vendim për të respektuar masat mbrojtëse ndaj koronavirusit.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

“Paqja kërkon sakrifica”, Meta: Liria dhe të drejtat garantohen përmes shtetit ligjor

Presidenti Ilir Meta ka bërë një shkrim për Ditën Ndërkombëtare të Paqes. Duke cituar thënien e Nënë Terezës që...

Kontrollet në të gjithë vendin/ Gjenden 203 kg kanabis në Fushë-Krujë, arrestohen 22 persona

Ngjarjet e fundit kriminale kanë sjellë një plan të ri masash për Policinë e Shtetit, e cila prej ditësh ka ngritur një sërë pikash...

Balla: Listat 100% të hapura, në zgjedhjet e 25 prillit do të votohen edhe kandidatët

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla pas përfundimit të mbledhjes, në një komunikim për mediat u shpreh se më 25 prill do të...

Ditën kur Faraoni Ramses II pushtoi Londrën

Muzeu Britanik shfaq me krenari një bust kolosal të Faraonit Ramesses II (2.67 m i lartë, 7.25 ton në peshë), me të cilin Egjipti...

VIDEO/ Protesta në Bjellorusi masive kundër regjimit të Lukashenkos nën moton ““Dil jashtë, loja mbaroi”, qindra të arrestuar 

Dhjetëra mijëra protestues kanë dalë në rrugët Minskut gjatë së dielës, pavarësisht presionit të forcave të rendit, për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve që...

Lajme të tjera

Web TV