Premier Liga

20 futbollistët më të paguar në Premier League (LISTA)

Pavarësisht se bëri një lëvizje në moshën 32-vjeçare dhe la një klub që luan Champions League për një tjetër që siguroi me shumë vështirësi pjesëmarrjen në Europa League, Willian tani i është bashkuar klubit të futbollistëve më të paguar...

Premier League me rregull të ri/ Karton i kuq ose i verdhë nëse kollitesh para kundërshtarit ose arbitrit

Pandemia e Covid-19 ndryshoi shumë rregulla në botë përfshirë këtu edhe atë të sportit. Më  i prekuri ka qenë futbolli, ndeshjet e të cilit janë duke u zhvilluar pa praninë e tifozëve pas një periudhe prej më shumë se dy...

Arrihet marrëveshja, Manchester United bën gati shifrën stratosferike për Sanchon

Klubi i Manchester United ka bërë gati një marrëveshje që kap një shifër shumë të lartë, për transferimin e Jadon Sancho-s në Premier League. Mediat ndërkombëtare raportojnë se akordi për kartonin e 20-vjeçarit kap vlerën e 120 milionë eurove. Pagesa do...

Rikthimi i tifozëve në stadiume, Premier League do vendosë ‘pasaporta klinike’

Premier League po shikon si një mundësi konkrete pajisjen e tifozëve me ‘pasaporta klinike” në mënyrë që të lejohet rikthimi i tyre në stadiume. Elita e futbollit anglez përfundoi sezonin 2019-2020 pa mbështetës për shkak të pandemisë së koronavirusit. BBC Sport...

Merkato/ 10 yjet që mund të ndërrojnë skuadër gjatë kësaj vere sipas Sky Sports

Nga Lionel Messi te Gareth Bale, ja kush janë lojtarët më të mirë të futbollit që mund të ndryshojnë skuadër këtë verë Dritarja e transferimeve verore do të zgjasë për 10 javë, ndërsa filloi pak ditë më parë, më 27...

Vendosen fatet, fituesit dhe të rrëzuarit e 5 ligave kryesore të Europës

Pa tifoz dhe me ndërprerje mbi dy mujor ka qenë futbolli i sezonit 2019-2020 në të gjithë botën. Megjithatë tashmë pothuajse të gjitha kampionatet kryesore kombëtare kanë ulur siparin. Bundesliga, Premier League dhe La Liga i zhvilluan të gjitha takimet...

Leicester humb mundësinë, United dhe Chelsea kualifikohen në Champions League

Ditën e sotme është mbyllur sezoni i Premier League 2019-2020 dhe rezultatet e ekipeve që luftonin për Champions League dhe për mbijetesë kanë qenë surprizuese. Manchester United mposhti Leicesterin në ndeshjen direkte që ishte për  Champions League , gjë që...

Liverpool-it i shtohet një tjetër trofe, Henderson shpallet lojtari më i mirë në Angli

Mesfushori 30-vjeçar, i cili drejtoi Liverpoolin në titullin e tyre të parë kampion të Premier Legaue-s pas plot 30 vitesh, Jordan Henderson është zgjedhur si lojtari më i mirë i sezonit në Angli. Kapiteni i “Reds” fitoi këtë titull me...

Për herë të parë pas 30 vitesh, Liverpool fiton titullin e Premier League

Liverpool ka fituar titullin kampion të Premier League për herë të parë pas plot 30 vitesh. Sezoni 1989-1990 ishte i fundit kampion për këtë skuadër, që kishte shumë kohë që kërkonte kupën e elitës së futbollit anglez. “Të kuqtë” e numërojnë...

Jepet vendimi përfundimtar i CAS për Manchester City-n

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka marrë vendimin për skuadrën e Manchester City-t. Ekipi i trajnerit Pep Guardiola ka fituar betejën me UEFA-n, ndërsa CAS i dha të drejtë Citizenëve. Dënimi i UEFA-s i ndalonte kësaj skuadre pjesëmarrjen për dy vite nga...

Të fundit

Nga sot hapet portali i maturës shtetërore online, Kushi: Mundësi e re për të plotësuar formularin A1/A1Z

Nga dita e sotme deri më 13 shtator 2021 hapet Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të...

Qeveria e re në Afganistan/ Biden: Kina do të përpiqet për një marrëveshje me talebanët

Presidenti amerikan Joe Biden tha të martën se ishte i sigurt se Kina do të përpiqet të arrijë një marrëveshje me talebanët pasi kryengritësit...

Shqiptarja fiton çmimit prestigjioz të modës nga Louis Vuitton, Rama: Çfarë krenarie

Të martën në mëngjes, stilistja shqiptare e veshjeve për gra, Nensi Dojaka u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët...

Kapen rreth 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë arrestuar në Kosovë pasi u kapën me 9 kg kokainë. Policia e Kosovës njofton se mbrëmjen e kaluar një automjet “Peugeout”...

Veliaj uron Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut: Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e këtyre burrave

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar Maqedoninë e Veriut në ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Veliaj ka...