Petro Koçi: 675 maturantë zgjodhën të studiojnë pranë Akademisë së Forcave të Armatosura

113 563 lexime

77,354FansaPëlqeje

Zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi shkruan se 675 maturantë kanë zgjedhur që të të studiojnë pranë Akademisë së Forcave të Armatosura, që në tetor hap për herë të parë programin bachelor!

Postimi i plotë i Petro Koçit

675 maturantë, të cilët kanë përfunduar arsimin e mesëm këtë vit, kanë zgjedhur të studiojnë pranë Akademisë së Forcave të Armatosura, që në tetor hap për herë të parë programin bachelor!
Por aplikimi vazhdon të jetë i hapur për maturantët e viteve të shkuara. Më 10 gusht përfundon afati për këtë kategori aplikantësh, të cilët deri nesër duhet të plotësojnë formularin pranë gjimnazit ku janë diplomuar, duke zgjedhur Akademinë e Forcave të Armatosura si një ndër preferencat e tyre.
Akademia e Forcave të Armatosura është një mundësi e jashtëzakonshme.
Pagesë mujore ndihmëse për çdo student për të gjithë periudhën e studimit
Akomodim dhe ushqim falas për 3 vitet e studimit në Akademi
Tarifë studimi 0 lekë në vit
Punësim i sigurt pas përfundimit të studimeve
Duke zgjedhur studimet në Shkencat Ushtarake, keni zgjedhur një karrierë sa të pasur, aq edhe të sigurtë!
Bëhuni elita e së ardhmes në Forcat e Armatosura!

la.mi/Fjala.al

Të fundit

“Marrëveshja për normalizimin ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë” fokusi i marrëveshjes së Uashingtonit

Vizita e delegacionit amerikan që synon jetësimin e marrëveshjes së Uashingtonit Në Kosovë, të hënën  hapet një delegacion i qeverisë...

Krimet kundër mjedisit/ Polica procedon 11 persona dhe sekuestron 5 automjete

Policia vazhdon luftën kundër krimeve mjedisore dhe kapjen e personave përgjegjës për këto krime. Në tre rrethe, Dibër , Mat dhe Bulqizë policia ka arritur...

“Erdha për t’iu inkurajuar që të rritet shpresa mes jush”, Rama kujton vizitën e Papa Françeskut para 6 vitesh

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri, 6 vite më parë më 21 shtator, 2014. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Turqi/ Testohet makina fluturuese, “Cezeri” e para e këtij lloji

Teknologjia gjatë viteve të fundit ka shënuar ndjeshëm progres. Pas krijimit të markës vendase të automjeteve dhe trenit të shpejtësisë së lartë, së fundmi në...

“Një burrë peshohet nga gruaja dhe biblioteka”, urimi special i Ramës për Helena Kadarenë

Helena Kadare është shkrimtare dhe përkthyese e njohur shqiptare, por njëkohësisht edhe gruaja e Ismail Kadaresë, veprat e të cilit janë përkthyer në 45...

Lajme të tjera

Web TV