“Për pak mish”/Shkelet moratoriumi, gjuetarët vrasin dhitë e egra

113 563 lexime

77,337FansaPëlqeje

Prej vitesh në vendin tonë është vendosur një moratorium për mbrojtjen e kafshëve të egra në vendin tonë, të cilat po shkonin drejt zhdukjes.

Një prej këtyre kafshëve, e cila ndër shekuj ka qenë edhe simbol i shqiptarëve, dhija e egër.

Por teksa ky moratorium ka filluar të japë efekte duke shtuar kafshët e egra në vend, disa gjuetarë të “babëzitur” kanë shkelur ligjin dhe kanë dalë për gjueti.

Një foto e tre dhive të egra të vrara nga ta po bën xhiron e rrjetit në vend duke e cilësuar këtë akt si një masakër dhe nuk janë të paktë ata që kërkojnë që personi apo personat përgjegjës të evidentohen kush janë dhe të dënohen, jo vetëm me gjobë./ Ar.Ha/Fjala.al

Të fundit

E fejuara e tradhtoi 3 javë para dasmës, dhëndri organizon diçka me shoqet e nuse

E fejuara e tradhtoi tri javë para dasmës me ish-të dashurin e saj. Po t'ju ndodhte ju si do...

Sulmi me thikë në Paris cilësohet akt terrorist, ja çfarë zbardhin hetimet

Policia franceze tha të shtunën se kishin ndaluar një individ i cili besohet të ketë qenë dikur shok dhome me personin që sulmoi dy...

A po provokon Turqia? Droni hedh ngjyrë të kuqe mbi flamurin grek -VIDEO

Në ishullin grek Kastelorizo ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë. Një dron ka njollosur me ngjyrë të kuqje flamurin grek i cili ndodhej pak...

Aksident në Berat, plagoset një vajzë

Mbrëmjen e kësaj të shtune, një aksident është regjistruar në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit. Një automjet tip Benz, me targa...

Zjarret në Kaliforni jashtë kontrollit, ushtria zbarkon në rrugë për të menaxhuar situatën

Zjarret vazhdojnë në pjesën veriperëndimore të Shteteve të Bashkuara. Ato kanëshkaktuar deri tani vdekjen e të paktën 35 njerëzve. Shkencëtarët thonë se këto janë...

Lajme të tjera

Web TV