Video/ Humbet kontrollin në makinë,përplaset me urgjencën e spitalit

113 563 lexime

77,346FansaPëlqeje

Pamjet tronditëse të mbikëqyrjes tregojnë momentin kur gruaja e moshuar humbi kontrollin e automjetit të saj dhe përplaset përmes një hyrje të një ER duke vrarë një person dhe duke plagosur katër të tjerë.

Mary Clayton, 75 vjeç, kishte drejtuar veten në spital për një takim në Spitalin Piedmont të Atlantës në orën 7.45 të mëngjesit, kur ajo humbi kontrollin e saj në Mercedes-Benz SUV, duke u përplasur në një makinë para saj para se të udhëtonte nëpër hyrjen e dhomës së urgjencës.

Ngjarja la të vdekur 55-vjeçarin Kimberly Hall dhe katër të tjerë u plagosën.
Dy prej punëtorëve shmangin goditjen e makinës ndërsan në një kënd tjetër tregon se dy persona të tjerë nuk ishin aq me fat bashk me një grua e cila u la pa lëvizje në dysheme.
Një numër kalimtarësh të tjerë u ‘përplasën ’nga automjeti, tha policia, por i shpëtuan plagosjes serioze.

Bailey i cili i mbijetoi rrëzimit mbajti një konferencë për shtyp për të folur në lidhje me dëmtimet e rënda që ajo pësoi.

Policia nuk ngriti akuza kundër Klejtonit. Raporti i tyre zbuloi se përplasja ‘nuk ishte një veprim i qëllimshëm’ pasi ajo kishte humbur kontrollin e automjetit të saj, me testet që tregojnë se ajo nuk kishte ndonjë alkool ose drogë në sistemin e saj në atë kohë.

Bailey dhe avokati i saj, Jane Lamberti, gjithashtu thonë se spitali nuk arriti të instalojë poste sigurie përpara hyrjes së dhomës së urgjencës, e cila mund të kishte penguar që incidenti fatal të ndodhte në radhë të parë./St.Su/Fjala.al

Të fundit

1982, kur Vera Grabocka akuzohej për “Modë të Huaj”

Pakujdesi, paaftësi, nepotizëm, shkelje të moralit komunist… Këto janë vetëm disa nga akuzat që kolegët i drejtonin njëri-tjetrit në...

Nuk ishte infarkt/ Ja e vërteta e vdekjes së 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin

Javën e kaluar shkaktoi shumë polemika në rrjetet sociale për shkak se po tërhiqte zvarrë qenin e tij me makinë. Por vetëm disa ditë...

Komunikimi i të rriturve me fëmijët është baza ku ndërtohet edukimi

Nga Lira Gjika Edukimi është ai proçes njohje dhe të mësuari, që fëmija e realizon vetë nëpërmjet modeleve që mjedisi i ofron. Komunikimi i të...

Qëlloi me armë zjarri drejt tyre/ Policia vret një person në Kosovë

Një person është vrarë nga Policia e Kosovës mbrëmjen e sotme pas konfrontimit me këta të fundit. Ngjarja ka ndodhur në Prizren dhe mësohet...

Trump do ta shpallë kandidaten për Gjykatën Supreme më 26 shtator

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shpallë të nominuaren e tij për zëvendësimin e gjykatëses së ndjerë të Gjykatës...

Lajme të tjera

Web TV