Shembulli i vullnetit të hekurt/ Çfarë e ndihmoi Adele në ndryshimin drastik?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Adele zbulon se një libër vetë-ndihmues në ndryshim e mënyrës së të jetuarit  e largoi atë nga stresi,deri sa u  shkëput dhe u hutua “pas humbjes dramatike në peshë”

Ajo ndoqi një dietë të rreptëme shumë vendosmëri duke u përpjkekur të humbiste deri në 1.000 kalori në ditë.

Së fundmi ylli britanik i popit  ka zbuluar se transformimi i saj është rezultat i një libri të vetë-ndihmues që bëri që ajo të gjente kënaqësi gëzim dhe liri  në mënyrën e të jetuarit.

32 vjeçarja, kas pohuar  në një postim në llogarinëe saj në Instagram se leximi i “Stop Pleasing” nga Glennon Doyle vërtetoi ndryshimin e jetës së saj

“Asnjëherë nuk kam ditur që jam përgjegjëse për gëzimin, lumturinë dhe lirinë time !! Kush e dinte se çlirimi ynë vjen  nga vetja dhe jo nga ata që na rrethojnë?

Mendova se ne kemi për qëllim të stresohemi dhe të zhgënjehemi, të hutuar dhe vetëmohues si një personazh Disney!”

 

Libri është përshkruar nga Waterstones si ‘frymëzim, pjesë e kujtimeve, ajo eksploron gëzimin dhe paqen që zbulojmë kur ndalemi të përpiqemi të përmbushim pritjet e botës, dhe në vend të kësaj guxojmë të dëgjojmë dhe besojmë te zëri i thellë brenda nesh.”

Pas postimit të fotografisë, Adele zbuloi se nuk e ka ende  idenë  ’kur albumi i saj i ri do të hidhet në treg”.

Ru.Do/ Fjala

Të fundit

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Parlamenti gjerman miraton projektligjin për legalizimin e kanabisit

Ligjvënësit gjermanë kanë miratuar legalizimin e kanabisit në vend. 407 deputetë votuan në favor të legjislacionit të paraqitur nga koalicioni qeverisës, i përbërë nga...

Lajme të tjera

Web TV