test

Maqedoni e Veriut/ 137 të infektuar në 24 orët e fundit, një person humb jetën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Nga 1414 persona të testuar si të dyshuar me Covid19, 137 persona prej tyre kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Rastet janë shënuar në qytetet: Shkup 53, Kumanovë 19, Gostivar 10, Shtip 8, Manastir 7, nga 6 në Veles dhe Sveti Nikollë, 5 në Dellçevë, 4 në Tetovë, nga 3 në Kërçovë dhe Makedonski Brod, nga 2 në Strugë, Gjevgjeli, Krivo Pallankë, Probishtip, Berovë dhe Negotinë dhe 1 në Strumicë. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV