Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Çështja e detit/ Deklaratat e Ramës, jehonë në mediat greke

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri shqiptar Edi Rama reagoi ditën e djeshme për disa media të ndryshme në lidhje me çështjen e detit.

Ai e cilësoi shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë në 12 milje në Detin Jon si “absolutisht në përputhje” me ligjin ndërkombëtar në një intervistë televizive me rastin e trazirave në politikën shqiptare”

Kështu hapet artikulli në gazetën “Protothema” e ditën e sotme, duke i bërë jehonë deklaratës së djeshme të kryeministrit Edi Rama në “Opinion” ku sqaroi edhe njëherë lidhur me çështjen e detit pas debateve të ndezura në politikën shqiptare pas zotimit të homologut grek për zgjerimin me 12 milje në detin Jon.

Artikulli veçon citimin e Ramës i cili e shpjegon zgjerimin e Greqisë si një e drejtë sovrane e njohur nga Ligji Ndërkombëtar i Detit.

“Ishte një e drejtë sovrane e njohur nga Ligji Ndërkombëtar i Detit për të zgjatur ujërat e saj territoriale në 12 milje në secilin vend me dalje në det kur kjo shtrirje nuk cenon interesat e një vendi tjetër”, tha ai, duke theksuar se “kjo zgjatje nuk ka asnjë lidhje me ne “, për të shtuar me ironi se” Joni nuk mbaron në Konispol “(kufiri jugor i Shqipërisë me Greqinë).

Pjesë nga artikulli në mediat greke:

Rama gjithashtu deklaroi se njoftimi specifik i qeverisë Greke nuk ka të bëjë në asnjë rast negociatat midis dy vendeve në ngushticat e Korfuzit dhe akuzoi “ata që nënshkruan marrëveshjen e 2009 dhe refuzuan Gjykatën Kushtetuese”. Ata po përpiqen të ngatërrojnë “qytetarët“ duke zgjuar ndjeshmërinë e tyre kombëtare. Në të njëjtën kohë, ai sulmoi mediat e vendit të tij, duke thënë se “për një bisedë të Kryeministrit Grek, ju trazuat Shqipërinë”.

Duke vijuar, kryeministri shqiptar mbështeti demarkacionin me Greqinë dhe përsëriti se nuk ka asnjë marrëveshje për këtë çështje midis dy vendeve, duke sqaruar se negociatat për marrëveshjen u pezulluan me ardhjen në fuqi të qeverisë së re greke (f. σ Mitsotaki). Sipas tij, “problemet teknike”, siç ishte nevoja për të riorganizuar grupin shqiptar të ekspertëve, ishin një pengesë për vazhdimin e negociatave.

Lexo edhe :  Atentati ndaj Trump/ Kush janë presidentët e SHBA-ve që janë ekzekutuar

Sidoqoftë, ai shprehu optimizëm se marrëveshja e re do të ishte më e dobishme për Shqipërinë sesa ajo e vitit 2009, të cilën ai e përshkroi si absurde.

Ai gjithashtu la të kuptohet se në çdo rast Shqipëria ka këshilltarë nga vendet e treta për këtë çështje, të cilët nuk i përmendi me emër.

Sidoqoftë, ai pretendoi se ai u kishte sugjeruar personalisht të gjitha qeverive Greke, nga ajo e Kryeministrit Samaras e deri më sot, që në kushtet kur të dy palët të kenë pretendimet e tyre të pandryshueshme që komplikojnë negociatat, mund t’i drejtohen një pale të tretë miqësisht.

Ai vuri në dukje, megjithatë, se nuk do të jepte dorëheqjen.

Duke iu referuar marrëdhënieve dypalëshe në përgjithësi, ai vuri në dukje gatishmërinë e Kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis dhe Ministrit të Jashtëm Dendias për të përmirësuar marrëdhëniet midis dy vendeve.

Siç pohoi ai, “ngritja e zërit në Greqi në të kaluarën” (nga Shqipëria) e detyroi Athinën të ulej në tryezën e negociatave për të gjitha çështjet e pazgjidhura midis dy vendeve.

Sipas njoftimeve të shtypit shqiptar, Rama do të jetë në Athinë në ditët në vijim si Kryetar i Përgjithshëm i OSBE-së.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Këto janë ushqimet të cilat falsifikohen më shpesh

Ushqimi i falsifikuar është një industri shumë miliarda dollarësh. Çdo ditë, konsumatorët mashtrohen të blejnë ushqime të etiketuara dhe...

Moska arrin marrëveshjen e radhës me Kievin, shkëmbehen dhjetëra të burgosur lufte

Moska ka shkëmbyer 95 robër lufte ukrainas për një numër të barabartë të të burgosurve rusë, konfirmoi Ministria e Mbrojtjes të mërkurën. Trupat janë transportuar...

BE vijon diskutimet për heqjen e masave ndaj Kosovës

Përkundër pritjeve dhe paralajmërimeve se masat e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës do të hiqen, së paku gradualisht, kjo nuk ka ndodhur ende. Verën e kaluar,...

Mos e bëni kurrë këtë gabim kur shëtisni me bebushat tuaj

Shohim jo rrallë herë, që ndërsa dalin me fëmijën në karrocë, kur është vapë, prindërit e mbulojnë atë me një mbulesë të lehtë dhe...

Çfarë ju bën më të lumtur se dashuria?

Të shohësh vende të reja, të njohësh kulturën dhe mënyrën e jetesës së njerëzve të tjerë ndihmon për të hapur më shumë mendjen dhe...

Lajme të tjera

Web TV