TIA jep njoftimin e rëndësishëm: Nesër do të kryhen 22 fluturime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aeroporti Ndërkombëtar ‘ Nënë Tereza’ ka dhënë njoftimin e rëndësishëm për qytetarët se ditën e nesërme do të lejohen 22 fluturime.

Aeroporti iu bënë thirrje qytetarëve që të telefonojnë kompanitë ajrore përpara fluturimit dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës, si dhe të respektojnë protokollet e higjenës.

Mes të tjerash, TIA iu kujton qytetarëve se “Maskat janë të detyrueshme”.⠀

Njoftimi i plotë:

📌22 Fluturimet e konfirmuara për datën 12.09.2020 ⠀⠀
⠀⠀
Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Shtune janë:⠀⠀

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Conrad Airlines – Antalia – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Torino dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Ancona dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Catania dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim (Çarter turistik)
✈️Wizz Air – Tiranë – Memminen dhe kthim
✈️Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Eindhoven dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim
✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim
✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Frankfurt dhe kthim
✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim
✈️Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim
✈️British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Lexo edhe :  Zhdukja misterioze e shefit të drogës, dalin pamjet e reja: Ka gjurmë të caktuara që mund të jetë gjallë

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.⠀⠀⠀⠀
⠀⠀
Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit EU. ⠀⠀⠀
⠀⠀
Ju faleminderit për bashkëpunimin.
⠀⠀
Tirana International Airport

re.gu/Fjala.al


Të fundit

Tronditet Shkodra, vëllai vret motrën (Emrat)

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Shkodër këtë mbrëmje. Vëllai ka vrarë motrën e tij me thikë. Raportohet se...

E ofenduan për fotot me bikini dhe format trupore, këngëtarja e famshme ka një mesazh për ndjekësit

Mediat e huaja kanë publikuar së fundmi disa fotografi të artistes me famë botërore, Camila Cabello, ku shfaqet e veshur me bikini, duke shëtitur...

Erdogan jep lajmin: Kemi vrarë udhëheqësin ushtarak kurd në bombardime

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi sot se një anëtar i lartë i Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ishte vrarë në një operacion...

Vritet një person me armë zjarri në Sarandë, u qëllua para shtëpisë

"Rreth orës 21:45, në Ksamil, pranë banesës, në rrethana ende të pa qarta është qëlluar me armë zjarri shtetasi G. M., i cili ka...

Bie në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 20-vjeçari në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë. Një 20-vjeçar duke punuar në lavazhin e vëllait, ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Sipas policisë,...

Lajme të tjera

Web TV