Mashtrimi online me pakot, reagon Posta Shqiptare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Posta Shqiptare ka bërë një reagim në rrjete sociale për mashtrimin online që po bëhet nga hakerë të ndryshëm nën logon e postës. Në një komunikim zyrtar, posta shqiptare njofton për problematikën si dhe ndan adresat zyrtare në mënyrë që klientët të mos bien pre e abuzimeve online.

Njoftim me rëndësi!

Posta Shqiptare bën me dije për të gjithë klientët e saj se në rrjetet sociale është hapur një adresë me emrin e institucionit tonë, duke abuzuar me reklamimin e shërbimeve të cilat nuk ofrohen nga ne.

#PostaShqiptare rikujton çdo qytetar se adresat tona zyrtare janë si më poshtë:

https://www.postashqiptare.al/

https://instagram.com/posta_shqiptare?

Posta Shqiptare ka bërë një reagim në rrjete sociale për mashtrimin online që po bëhet nga hakerë të ndryshëm nën logon e postës. Në një komunikim zyrtar, posta shqiptare njofton për problematikën si dhe ndan adresat zyrtare në mënyrë që klientët të mos bien pre e abuzimeve online./I.S

Të fundit

Transfertat kombëtare në Euro, në rritje të fortë për këtë vit

Transfertat e brendshme bankare në monedhën Euro janë në rritje të fortë për këtë vit. Sipas të dhënave nga Banka...

Viti akademik nis me probleme/ Berisha: Qiratë dhe çmimet po e bëjnë një mollë të ndaluar

Ish-kryeministri Sali Berisha renditi problemet me të cilat përballen studentët dhe pedagogët në këtë nisje të vitit të ri akademik. "Dita e parë e hapjes...

Sa e rrallë është ngjyra juaj e syve?

Të gjitha ngjyrat e syve janë të bukura në aspektin e tyre. Njerëzit mund të “përhumben” me orë të tëra në magjinë e syve....

Zbuluan vaksinën kundër COVID-19/Nderohen me çmimin Nobel në Mjekësi, Kariko dhe Weissman

Çmimin Nobel në Mjekësi e morën sot hungarezja, Katalin Kariko dhe amerikani, Drew Weissman për vaksinën mRNA. Katalin Kariko dhe Drew Weissman bënë zbulime në...

Rama vizitë zyrtare në Kroaci, pritet me ceremoni nga homologu Plenkoviç

Kryeministri Edi Rama ka nisur një vizitë zyrtare në Kroaci. Shefi i qeverisë shqiptare u prit me ceremoni zyrtare nga Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç. Në...

Lajme të tjera

Web TV