Albërie Hadërgjonaj feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ajo

113 563 lexime

77,334FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur shqiptare, Albërie Hadërgjonaj, ka një karrierë të gjatë muzikore. Ajo ka nisur të këndojë që në moshën 16 vjeçare dhe sot festoon ditëlindjen e saj.

Hadërgjonaj mbushi 45 vjeç dhe ka marrë urime të shumta në rrjetet sociale me rastin e ditëlindjes.

Ajo kohën e fundit u përfol shumë për një debat me kompaninë që i menaxhonte këngët, pasi kishin disa keqkuptime pas shkëputjes së marrëveshjes.

Albërie Hadërgjonaj është duke punuar rreth projekteve të reja muzikore, të cilat priten të publikohen shumë shpejt. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Nga vjedhja e varreve deri tek lufta ndaj shtetit/ Të pathënat e Pablo Escobar

Pablo Emilio Escobar Gaviria lindi në qytetin Medejin te Kolumbisë më 1949. I biri i një fermeri dhe një...

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi, arrestohen dhjetëra persona

Policia bjelloruse ka arrestuar dhjetëra protestues gjatë marshit të 27 shtatorit në Minsk, të organizuar kundër Alyaksandr Lukashenkës dhe autoritetet e rendit në Gomel...

Bojkoti/Futbollistët e Superiores: Kërkesat tona janë rruga e shpëtimit

Për bojkotin në Superiore kanë reaguar edhe futbollistët e kësaj Kategorie. Ata shprehen se do të vazhdojnë bojkotin derisa të gjendet një rrugë e...

Ambasada shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ambasada shqiptare në Athinë lajmëron të gjithë qytetarët se ka ndryshuar procedura e aplikimit dhe marrjes së pasaportave dhe mjeteve të identifikimit. Sipas ambasadës,...

Liga Profesioniste e Futbollit nuk tërhiqet, ja sa do të zgjasë bojkoti

Liga Profesioniste e Futbollit bën me dije se në vijim të vendimit të marrë në mënyrë unanime nga klubet e Kategorisë Superiore bojkoti qëndron...

Lajme të tjera

Web TV