Video/Artisti Çun Lajçi i revoltuar shet libra në rrugë

113 563 lexime

77,325FansaPëlqeje

Artisti i njohur nga Kosova, Çun Lajçi ka ndërmarrë një “udhëtim-revoltë” në qytetet e Shqipërisë si kryengritje ndaj klasës politike në Kosovë dhe Shqipëri.

Së fundmi Lajçi ka qenë në qytetin e Shkodrës, ku ai i vendosur në pedonale ka shitur librat e tij dhe ka diskutuar me qytetarët për përmbajtjen e librave dhe tema të ndryshme sociale.

“Bastardët” ishte libri që printe në udhëtimin-revoltë të artistit të spikatur ndaj udhëheqësisë në Kosovë e në Shqipëri .

“Kam dalë me tre romane e një përmbledhje poezie. ‘Bastardët’ komunikon me ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në 9 muajt e fundit në Kosovë dhe Shqipëri. Nuk i kam përzgjedhur personazhet pasi kanë përzgjedhur vetveten. Bastardët e kanë vendin në koshat e plehrave”, është shprehur Lajçi.

Artisti bën thirrje që nuk duhet të pranojmë çdo gjë që na serviret.

Nese ta rrënojnë Teatrin, beje Teatrin në pedonale. Nese je artist bëhu gati të argëtosh veten. Marr sharkinë me vete pasi dua t’i kthej besimin vetes. Nuk duhet të pajohemi me gjithçka që na serviret. Rebelizmi do ishte një thirrje për të gjithë të pakënaqur”, është shprehur Çun Lajçi./Jo.Be/Fjala.al

 

Të fundit

Aksident në Tiranë/ Kamioni merr makinën para

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku një kamion u përplas me një makinë. Ngjarja u regjistrua...

Pandemia/Çekia shpall përsëri gjendjen e jashtëzakonshme

Qeveria e Çekisë ka vendosur këtë të mërkurë që të shpallë sërish gjendjen e jashtëzakonshme. Duke filluar të hënën e ardhshme, gjendja e jashtëzakonshme...

Forumi i Gruas Socialiste/Veliaj: Krenohemi kur themi “edhe një”, PD-ja gëzohet kur ikin Jozefina dhe Majlinda

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në fjalën e tij gjatë aktivitetit të sotëm të Forumit të Gruas Socialiste ka krahasuar mentalitetin e...

Dy automjete aksidentohen me furgonin e një klubi futbolli

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Burimet për mediat bëjnë me dije se një fuoristradë dhe furgon janë përplasur...

Incidenti me dronin në Greqi/ Reagon Turqia: E respektojmë flamurin grek

Për herë të parë pas incidentit të ndodhur në ishullin kufitar Turqi-Greqi, Kastellorizo, ku një dron që në sfond kishte himnin turk ngjyrosi me...

Lajme të tjera

Web TV