Panik në Serie A/Një ditë pas ndeshjes, 14 raste pozitive me Covid në klubin e njohur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një lajm aspak i mirë ka dalë për futbollin italian ditën e sotme. Klubi i Genoas në Serie A është tronditur pasi 14 futbollistë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Fillimisht ishin portieri Perin dhe mesfushorit Schone që rezultuan të prekur por dallga më e madhe për klubit e Presciozit erdhi pasi edhe 12 persona të tjerë nga stafi, rezultuan pozitivë. Nga këta të fundit, dyshohet se 8 prej tyre janë futbollistë të klubit.

Por ajo që alarmon më tepër Serinë A është se ditën e djeshme u zhvillua ndeshja mes Genoas dhe Napolit, që u mbyll me fitoren e këtyre të fundit 6-0. Tashmë edhe skuadra e Gattusos është alarmuar pasi ditën e djeshme ata patën kontakte fizike me lojtarët e Genoas.

Kjo gjë do ti hapë jo pak punë kampionatit italian ku pritet të merren masa për përhapjen e mëtejshme të virusit.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Aksident i rëndë në Kashar/ Makina del nga rruga, vdesin 3 pasagjerët (Emrat)

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së kaluar në Kodër-Kashar, ku kanë humbur jetën...

Horoskopi ditor, e premte 5 mars 2021

Dashi Ka shumë gjëra që po ndikojnë në vëmendjen tuaj dhe shpesh kalojnë në konfuzion sidomos që prej dates 5 Mars. Demi Ju mund të vuani nga...

Izmir Smajlaj nuk arrin në finale të kërcimit së gjati në Evropianin e Sallave të Mbyllura

Atleti shkodran, vetëm 5 cm larg kufirit që siguronte vendin në 8-shen e që do të garojë për medalje. Është mbyllur që në fazën eliminatore...

Shokuese/ Nuk i pranoi të dashurin, babai i pret kokën vajzës dhe shëtit me të nëpër rrugë (Video)

Babai i katër fëmijëve preu kokën e njërës prej vajzave të tij dhe e nxori atë në rrugë. Shkak i këtij veprimi është bërë...

Kujdes, nëse shefi juaj ka këtë shenjë horoskopi, s’do i keni punët mirë

Të jesh një udhëheqës fantastik zakonisht do të thotë një kombinim i gatishmërisë për kompromis, logjikë dhe kujdes të mjaftueshëm për njerëzit e tjerë. Por,...

Lajme të tjera

Web TV