Arsyeja e trishtë pse Cristiano Ronaldo nuk ka konsumuar kurrë alkool

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ai është një lider i lindur në fushën e lojës por dhe në jetën e përditshme. Shembulli i Cristiano Ronaldos është tipik i një kampioni të lindur. Ai është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit dhe është shumë i lartë numri i atyre që pretendojnë se ai është ‘më i miri i të mirëve’.

Por sjelljet jashtë fushe janë ato që e bëjnë një futbollist më të kompletuar dhe në këtë aspekt CR7 është përsëri idhull i shumë njërëzve.Për shembull, ai nuk bën tatuazhe sepse dhuron gjak për njerëzit në nevojë, gjë që jo shumë njerëz. Por një nga faktet më interesante rreth jetës së tij është se ai nuk konsumon alkool. Ylli portugez nuk ka prekur kurrë një gotë alkooli me dorë, edhe kur situatat mund ta kenë kërkuar diçka të tillë.

Pas një titulli, ndërsa shampanja rrjedh lumë mes futbollistësh, CR7 është më shpesh i lumtur të pijë një gotë ujë. Ndërsa kjo e mban atë në gjendje kulmore fizike, Cristiano Ronaldo nuk pi alkool për shkak të babait të tij. Ai vdiq nga kanceri i mëlçisë, si pasojë e abuzimit me alkoolin. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ishte shpesh i pafuqishëm, kur u përball me problemin e babait të tij, që nuk hiqte dorë nga pija. Ai e refuzoi ndihmën e djalit të tij dhe pati fund tragjik. E kundërta ndodhi me vëllain, të cilin CR7 e nxori nga rruga e alkoolit dhe tani bën një jetë shumë të mirë, larg veseve. Kjo është një gjë e rrallë edhe për një njeri jashtë fushës së blertë, e jo më për një futbollist si Ronaldo, prandaj ai meriton respekt

Lexo edhe :  Ushqimi i përditshëm që rrit dhjamin e barkut

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

PS fushatë anëtarësimesh të reja/ Veliaj: Rezultati është te kutia e votimit

Fushata e anëtarësimeve të reja në Partisë Socialiste ka vijuar edhe në Njësinë 7 në kryeqytet. Drejtuesi Politik i PS...

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit i OKB-së ka bërë të...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Lajme të tjera

Web TV