Makina bie në kanionin e Osumit, pas më shumë se një ore nxirret shoferi

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Ditën e sotme një makinë është rrëzuar në thellësi të kanionit të lumit Osum.

Makina që drejtohej nga një person rreth 40-vjeç ishte duke u kthyer nga fshati Prishtë, kur pranë urës ka dalë nga rruga duke rënë në ujërat e lumit.

Ekipe të shpëtimit janë angazhuar menjëherë, duke bërë të mundur nxjerrjen e shoferit, i cili mrekullisht shpëtoi me disa dëmtime.

Ai është dërguar në Spitalin e Beratit, ndërsa mund të niset me helikopter drejt Tiranës nëse shihet e nevojshme. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Horoskopi për sot, e premte 30 tetor 2020

Dashi Instinkti do t’ju çojë te njerëz të cilët ndajnë të njëjtin mendim me ju, kështu që, nëse shpresoni të...

“Duhet ta kishim bërë më herët”/ Merkel thirrje Europës: Të izolohemi sërish!

Gjatë samitit i cili u zhvillua online me krerët e shteteve Europiane, Kancelarja gjermane Angela Merkel u bëri thirrje që të izolohen sërish pasi...

“Humbën artistin e madh”/ Basha mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të Avni Mulës

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur, Avni Mula. Basha shkruan ndër të tjera se Mula la...

”Lamtumirë Avni Mula”/ Rama mesazh ngushëllimi per ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së kompozitarit të madh shqiptar Avni Mula. Rama ka bashkangjitur një foto bardhezi të kompozitorit të ndjerë si...

Jeta dhe vepra kompozitorit Avni Mula

Kompozitori Avni Mula u shua në moshën 92-vjeçare. Zemra e artistit të madh pushoi së rrahuri mbrëmjen e sotme. Jeta e kompozitorit ka qenë...

Lajme të tjera

Web TV