Champions/ Bayern ‘dërrmon’ Atleticon, Lukaku shpëton Interin nga humbja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kampionët në fuqi të Evropës, Bayern Munchen kanë shkatërruar Atletico Madridin në “Allianz Arena”. Skuadra e Flick e mbylli në avantazh të dyfishtë pjesën e parë ku arriti të shënonte me Coman dhe Goretzka. Në të dytën Tolisso në minutën e 66’ shënoi të tretin dhe më pas Coman kompletoi dopietën e tij në minutën e 72’ duke çuar shifrat në 4-0. Bavarezët po tregojnë edhe një herë se janë skuadra për tu mundur në këtë kompeticion.

Atalanta e Gasperinit shkëlqeu ndaj Midtjylland duke shkatërruar miqtë 0-4. Pjesa e parë u mbyll 0-3 me golat e Zapata, Gomez dhe Muriel ndërsa në të dytën Miranchuk vulosi në fund të sfidën duke çuar rezultatin në 0-4.

Barazim zhgënjyes për Interin në shtëpi që u ndal nga Borussia Moenchengladbach. Zikaltërit u zhbllokuan në pjesën e dytë me Lukakun, por Vidal shkaktoi një 11-metërsh që u shndërua në gol nga Bensebaini. Gladbach kaloi në avantazh në minutën e 84’ me Hoffman, por Lukaku shënoi sërish duke shmangur humbjen për zikaltërit.

Liverpool mposhti minimalisht Ajaxin me një autogol të Tagliafico në minutën e 35’. Në sfidat e tjera, Man.City mposhti Porton 3-1, Olympiacos triumfoi minimalisht ndaj Marseille, ndërsa në sfidat e orës 18:55, Real Madrid u mposht nga Shakhtar ndërkohë që Salzburg dhe Locomotiva e Moskës u ndanë në barazim.

 

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Teksasi goditet nga stuhia e të ftohtit/ Çifti shqiptar shërben 500 vakte ushqim falas për qytetarët!

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara po ballafaqohen me valën e të ftohtit dhe në veçanti Teksasi, ku miliona...

Dr. Fauci befason me deklaratën e tij: Trump ishte shumë më sëmurë nga sa thoshte, me fat që mbijetoi

Dr Anthony Fauci, eksperti më i lartë i sëmundjes infektive në SHBA, ka thënë që ish-presidenti Donald Trump ishte 'me fat' që mbijetoi nga...

E frikshme/ 17-vjeçarja parashikon vdekjen e saj dhe pas disa orësh ndërron jetë

Një vajzë adoleshente parashikoi vdekjen e saj në një post tronditës në rrjetet sociale për ‘vendndodhjen e trupit të saj’ orë para se ajo...

Djegia e lëndëve toksike në Korçë/ Banorët të mbyllur në shtëpi, mbërrijnë ekspertët nga Tirana

Vijon të jetë problematike situata nga reaksioni kimik tek ish-trikotazhi në lagjen nr 9. Përgjatë gjithë ditës në zonë ka pasur çlirim të gazrave...

“S’ka më të verbër se sa ai që nuk do të shikojë”/ Rama publikon fotot e ndryshimeve në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografitë nga Korça, duke u shprehur se Korça dje dhe sot ka ndryshuar si nata me ditën. Rama shprehet se...

Lajme të tjera

Web TV