“Deputetët që Duam”/ Rama: Nuk është tallje, PD drejt humnerës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama u shpreh se platforma “Deputetët që Duam” nuk është tallje apo lojë ashtu si Partia Demokratike, e cila sipas tij është drejt humnerës.

Platforma “Deputetët që Duam” nuk është një tallje apo lojë, tha kryeministri Edi Rama, siç sipas tij po bën PD-ja me kandidatët për deputet. Për Ramën, ai proces i votimit është një fyerje e inteligjencës së njerëzve.

“Nuk është lojë, siç e bëri PD, sikur të vësh këshilltarët që t’i këshillojnë për t’i treguar rrugën drejt humnerës nuk e bëjnë dot aq shpejt një parti për të shkuar drejt humnerës. Anëtarësia shkon dhe zgjedh atë që nuk do. Kjo është mungesë, kurajo, ndershmërie, ky është truk. Kjo është për t’u thënë që ju vleni, por jo që të zgjidhni ata që doni, por ata që nuk doni. Kjo është një fyerje e inteligjencës me mesatare, që shpresoj ta kenë  kuptuar.

Nuk është tallje, shaka, votim për t’u kacafytur me vota anonime, apo një votim për të hequr ato që nuk do, por është një ftesë e hapur dhe në momentin kur kandidatët do të jenë në një masë të caktuar, në mënyrë transparente do bëjmë një proces gare për të nxjerr në pah vlerat”, u shpreh Rama.

Këto deklarata kreu i qeverisë i bëri nga oborri i inceneratorit të Elbasanit, i cili ka qenë në qendër të sulmeve të opozitës ditët e fundit.

Pa.Va/Fjala.al

 

 


Të fundit

Fiter Bajrami, Ambasadat e SHBA dhe BE: Urojmë që ky vit të sjellë shëndet të mirë dhe gëzim në familjet e të gjithëve!

Ambasada e SHBA në Tiranë uron të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit. Ambasada shkruan në një mesazh...

Manastirliu uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, shëndet dhe mbarësi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka uruar te gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Përmes një postimi në rrjetin e saj...

Nuk e kapërdinin dot se ishte homoseksual, vëllai dhe kushërinjtë vrasin 20 vjeçarin

Një 20-vjeçar në Iran raportohet se është vrarë mizorisht nga vëllai dhe kushërinjtë e tij, kur këta të fundit, mësuan se ai ishte homoiseksual. Viktima...

Vrasja makabre në Greqi/ Foshnja 11 muajshe mes lotësh e thërriste nënën dhe e gjuante për ta zgjuar

Përshkrimet e oficerëve të policisë greke për atë çka panë në banesën, ku mbeti e vrarë nëna 20 vjeçare, janë tronditëse. Kur oficerët e policisë...

Ekzekutohet me breshëri kallashnikovi 42-vjeçari në mes të kryeqytetit, plumbat i marrin jetën edhe kushëririt të tij

Kamer Idrizi, 42-vjeç, banues në Shkup dhe me origjinë nga Shqipëria është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi bashkë me kushëririn e tij, duke përgjakur natën...

Lajme të tjera

Web TV