Pranga 4 persona në Gjirokastër, transportonin emigrantë të paligjshëm

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Katër perona janë vënë në pranga nga Policia e Gjirokastrës brenda pak orësh. Mësohet se janë goditur 2 raste të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit.

Në njoftimin e policisë thuhet se shtetasit D. B., A. R. dhe J. Sh., të cilët, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, në afërsi të fshatit Vanistër, u kapën duke transportuar 5 shtetas të huaj në drejtim të Tiranës, me mjetet autoveturë tip “Ford” dhe “Volksëagen”.

Gjithashtu, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Përmet, është bërë i mundur arrestimi i shtetasit F. D., 18 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë në aksin rrugor Çarçovë-Përmet, në afërsi të fshatit Munishtir, duke transportuar 6 shtetas të huaj me një mjet tip furgon të marrë me qira, të cilin e drejtonte pa leje drejtimi.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale./la.mi/Fjala.al

Të fundit

Me kë po bashkëjeton? Salianji ‘zbulon’ partneren e tij

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Shiko kush luan”, ku zbuloi...

FSHF, letër KOKSH-it: Thirrja e Asambleve, e jashtëligjshme! Ja shkeljet

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i ka dërguar një letër, Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, për dijeni të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, duke...

Meta e Kryemadhi tek ditëlindja e Bes Kallakut/ Braçe: A e kuptoni sa fals janë?

Zëvendës kryeministri Erjon Braçe, i ka uruar ditëlindjen Bes Kallakut dhe e ka përqendruar vëmendjen tek mos zbatimi i masave kundër COVID-19. Teksa ka nxjerrë...

Basha kërkon hetim të shifrave të viktimave/ Reagon Fuga: Rama nuk është si Berisha

Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga ka reaguar pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili kërkon hetim të shifrave të viktimave të...

Nuk fitoi dot betejën me Covid-19/ Ndërron jetë Bashkim Kopliku

Ish-zëvendës kryeministri Bashkim Kopliku ka ndërruar jetë për shkak të Covid-19. Prej disa ditësh ai ishte i shtruar në Spitalin e Durrësit, por ditët e...

Lajme të tjera