Arsyeja prekëse pse Khabib hoqi dorë nga MMA, ja shifra e ‘çmendur’ që fitoi mbrëmë

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Khabib Nurmagomedov fitoi mbrëmjen e të shtunës ndeshjen ndaj Gaethje, por gjithashtu ai bëri deklaratën e vështirë se nuk do të jetë pjesë e MMA.

Ndeshja ndaj amerikanit Justin Gaethje dhe Khabib u mbyll në raundin e dytë pas një kapje që ky i fundit bëri kundërshtarit duke e detyruar të dorëzohej.

Me 29 fitore në 29 ndeshje, kampioni u shpreh se nuk mund të luftonte më pa pasur në krahë babain dhe trajnerin e tij Abdul, i cili ndërroi jetë nga koronavirusi disa javë më parë.
Khabib tha se i kishte premtuar nënës së tij se do të tërhiqej nga ky sport dhe se është njeri i fjalës.

′′Ji afër me prindërit. Asnjëherë nuk e dini se çfarë do të ndodhë nesër”, u shpreh 32-vjeçari. Babai i tij ishte një nga njerëzit që e ndihmonte dhe e stërviste atë. “Ti nuk mund ta dish çfarë mund të ndodhë të nesërmen”, u shpreh ai pasi mori titullin dhe u tërhoq nga ky sport.

Por, shuma e parave që fitoi kampioni është një ‘çmenduri’. Ai fitoi 3 milionë euro nga përballja me amerikanin Gaethje. Ndërkohë dhe pse ende nuk ka dalë një shifër ekzakte nga zyrtarët e UFC-së, mediat botërore shkruajnë se ndeshja kap shifrën e 10 milionë eurove së bashku me të drejtat televizive./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Pfizer: Nuk jemi të sigurt që të vaksinuarit nuk e transmetojnë COVID-19

Marrja e vaksinës anti COVID-19, Pfizer, nuk garanton mostransmetimin e koronavirusit. “Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të...

14 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime. Sipas të dhënave të...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Kapen 275 kg drogë me stampën “Dragon Ball” në Itali, pranga 3 shqiptarëve

Policia italiane ka sekuestruar ditën e sotme 275 kg drogë prej të cilave 160 kg hashash dhe 115 kg marijuanë. Sipas raportimeve nga media italiane,...

COVID-19/ Turqia në izolim gjatë fundjavës

Turqia gjatë kësaj fundjave është futur në izolim, pasi rastet e reja me koronavirus dhe vdekjet, kanë shënuar numra rekord ditët fundit. Masa e izolimit...

Lajme të tjera

Web TV