Pak ditë nga mbyllja e aplikimeve për lotarinë amerikane, ambasada e SHBA thirrje qytetarëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teksa na ndajnë 5 ditë nga mbyllja e afatit përfundimtar të aplikimit për lotarinë amerikane, vjen një mesazh nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë.

Kjo e fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ iu bën thirrje qytetarëve që të kenë kujdes kur të kontrollojnë statusin e tyre.

Sipas ambasadës, DVProgram.state.gov është e vetmja faqe zyrtare për të aplikuar në Lotarinë Amerikane.

DVProgram.state.gov është e vetmja faqe zyrtare për të aplikuar në Lotarinë Amerikane dhe për të kontrolluar statusin tuaj! Kini kujdes nga faqe të rreme dhe mashtrime të lidhura me programin e Lotarisë Amerikane”, shkruan ambasada amerikane.

Regjistrimet për programin e Lotarisë Amerikane 2020 do të jenë të hapura deri më 10 nëntor./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Skandali me abuzimin seksual të një nxënësje në klasë të parë në kryeqytet, reagon ashpër policia

Policia e Kosovës ka reaguar pas publikimit të një videoje në disa portale, sipas së cilës pretendohet se ka...

Elgit Doda bën deklaratën e fortë: Kush po është i papunë, po merret me këngë

Artisti i njohur, Elgit Doda, është tejet i pëlqyer për të gjitha projektet e tij muzikore. Ai në rrjete sociale është shumë aktiv, duke sjell...

Tea shokoi mbarë opinionin publik: Jam në muajin e gjashtë…

Pas vëmendjes së madhe në rrjet, sùlmeve e akùzave, Tea aktualisht po shijon pushimet në Dubai. Tea Trifoni, një nga konkurentet më të dashura për...

Një tmerr i vërtetë/ Nxënësja e klasës së parë ngacmohet seksualisht në kryeqytet, reagon drejtori i shkollës

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale...

Aksident tragjik në qytetin shqiptar, makina përplas për vdekje këmbësorin 73-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Tetovë ku shtetasi me inicialet J.K, 73 vjeç ka mbetur i vdekur pas goditjes së marrë. Siç njoftojnë...

Lajme të tjera

Web TV