Serbët harrojnë Covid-19/ Puthin trupin e kryepeshkopit që vdiq nga virusi (Foto)

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej ndërroi jetë ditën e djeshme nga Covid-19.

Këtë lajm e konfirmoi vetë Aleksandër Vuçiç.

“Isha i nderuar të të njihja. Njerëzit si ti nuk largohen kurrë.”, ka shkruar Vuçiç.

Pavarsisht këshillave për të mos u afruar trupit dhe për të mos e puthur, serbët kanë bërë të kundërtën.

Ata janë afruar tek trupi i Patriarkut Irinej dhe e kanë puthur. Gjithashtu është krijuar edhe një radhë e madhe njerëzish, edhe pse autoritetet shëndetësore bënë thirrje për distancim social.

Irinej njihej për ndikimin politik që kishte në Serbi dhe deklaratat kundër shqiptarëve.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Në Angli japin lajmin e shumëpritur: Vaksina e ‘Pfizer’ mbërrin brenda disa orësh

Zv/shefi mjekësor i Anglisë, Jonathan Van-Tam dha lajmin  e mirë se vaksina e Pfizer për COVID-19 mbërrin brenda disa...

Serbët përdhunuan edhe burra, dëshmia ‘rrëqethëse’ e të mbijetuarit (VIDEO)

Tridhjetë e një burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë...

Gjobiten 690 qytetarë për mosmbajtje maske, ndëshkim me nga 5 milion lekë për 2 organizatorë të një tubimi në Dibër

Policia e Shtetit ka vijuar me ndëshkimet e qytetarëve që nuk zbatojnë masat kufizuese Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, Policia e Shtetit...

Covid-19/ 782 raste të reja dhe 13 viktima në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shënuar 782 raste të reja dhe 13 viktima gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Njoftimi i ministrisë: Ministria...

Agjencitë europiane sugjerojnë heqjen e karantinës për udhëtimet deri në 72 orë

Dy agjenci të Bashkimit Evropian kanë sugjeruar se pasagjerët të cilët do të qëndrojnë diku më pak se 72 orë, nuk e kanë të...

Lajme të tjera

Web TV