Mbyllet çerdhja Nr.2, një punonjëse rezulton me Covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Çerdhja numër dy në Vlorë është mbyllur nga Inspektoriati Shëndetësor, pasi një punonjës rezultoi pozitiv me Covid.

Po ashtu mësohet se tre punonjës të tjerë kanë shfaqur simptoma, ndërsa pjesa tjetër e stafit është në pritje të tamponit. Çerdhja do të qëndrojë e mbyllur deri në datë 5 dhjetor.

Kujtojmë se ky është institucioni i katërt që mbyllet në Vlorë. Aktualisht të mbyllura qëndrojnë për shkak të infektimit të personave me COVID edhe dy kopshte në Vlorë dhe një kopsht në Orikum.

Lorenc Rexho, kreu i ISHSH ne Vlorë ka kërkuar respektim të  masave, ndërsa ka theksuar se në këtë çerdhe është bërë mbyllja për shkak të situatës se krijuar, ndërsa janë të mbyllura disa institucione, kopshte të tjera në Vlorë.

Ndërkohë në qytetin e Vlorës ditën e djeshme ka pasur 7 raste pozitive. Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë në këtë qark janë infektuar 801 persona./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Horoskopi ditor, 22 janar 2021

Dashi Mbajini sytë hapur drejt mundësive të reja në sferën sentimentale dhe jetoni çdo gjë që do ju vijë përpara....

Aktori e thotë troç: Në SHBA punova në ndërtim dhe roje. Ça kujtoni ju se punojnë shqiptarët andej?!

Aktori i humorit Xhevahir Zeneli, ka thënë se kur ka jetuar në Amerikë, ka punuar si roje nate. Ai ka rrëfyer dhe disa detaje...

Angela Merkel: Kjo pandemi është katastrofa e shekullit

Kancelarja gjermane theksoi në konferencën e shtypit se infektimet po ulen, por virusi mbetet i rrezikshëm. Ajo u shpreh optimiste për marrëdhëniet me SHBA. Kancelarja...

Varianti i ri i koronavirusit, Oxford nis punën për vaksinën e re

Shkencëtarët nga Universiteti i Oxfordit po përgatiten të prodhojnë versione të tjera të vaksinës sa më shpejt të jetë e mundur, të cilat do...

Joe Biden rikthen karantinën dhe testin për këdo që hyn në SHBA

Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federale ndaj pandemisë së koronavirusit. Zoti Biden pritet...

Lajme të tjera

Web TV