Një grua zgjidhet në krye të ILDKPI-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Me 100 vota pro, Evgjeni Bashari është zgjedhur kryetarja e re e Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave. Bashari kishte përballë në këtë garë Helena Papën.

Ajo ka mbajtur më parë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të ILDKPI-së, ndërsa do të zëvendësojë në këtë detyrë Shkëlqim Ganajn.

Bashari do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë për 7 vitet e ardhshme.

Ndërkohë, seanca e sotme ishte e fundit për këtë vit, Kuvendi do të mblidhet me 18 janar 2021./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV