Rikthehet kaosi në Kuvend/ Deputetët e “Rithemelimit” u bien tavolinave: Turp, turp…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duket se në Kuvend është kthyer sërish kaosi, teksa deputetët e Rithemelimit gjatë seancës plenare kanë filluar t’iu bien tavolinave duke thërritur: ‘Turp! Turp!’.

Gjithçka ka ndodhur teksa fjalën e mbante deputetja e PS, Klotilda Bushka, e cila po lexon raportin për mandati ne deputetes Olta Xhaçka.

Deputetët do të vendosin nëse mandatin e deputetes Olta Xhaçka do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, sipas kërkesës të kësaj të fundit në vendimmarrjen e janarit të vitit 2023.

Çështja e mandatit të Xhaçkas u rikthye në vëmendje, pasi Gjykata e Posaçme vuri nën sekuestro mbi 10 mijë metra katrorë sipërfaqe mbi të cilën bashkëshorti i saj, po ndërton një hotel në bregdetin e Dhërmiut. Trualli i blerë nga persona privatë, rezulton të jetë përfituar prej këtyre të fundit, përmes falsifikimit të dokumentave dhe se sipërfaqja ka qenë në pronësi të shtetit. Për rastin, pak javë më parë u arrestua dhe ish kryebashkiaku i Himarës Jorgo Goro./O.S

Të fundit

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro, blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë. Franga...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

Dita e sotme parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim. Në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore vranësirat...

Astrologët paralajmërojnë këto dy shenja, njihuni me horoskopin për sot 28 Maj 2024

Dashi Dita mund të fillojë e trazuar gjatë kësaj dite megjithatë do e kaloni gjithçka shpejt dhe do merrni frymë më lirisht. Ju të dashuruarit...

“Gati”, pjesë e listës së Sylvinhos, Jasir Asani pret me padurim Europianin

Jasir Asani u grumbullua nga trajneri i Shqipërisë për Euro 2024, edhe pse sulmuesi kuqezi nuk po aktivizohet te skuadra e tij në Kore,...

Lajme të tjera

Web TV