Kryeministrja Serbe telefonatë Ramës: Hiqet testi Covid për shqiptarët që hyjnë në Serbi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të gjithë qytetarët shqiptarë që do të udhëtojnë drejt Serbisë nga nesër nuk do të jenë të detyruar që të paraqesin një test negativ PCR për COVID.

Lajmin ia ka dhënë sot kryeministrja serbe Ana Brnabiç, kreut të Qeverisë shqiptare Edi Rama, përmes një telefonate.

Siç shkruajnë mediat serbe këtë mëngjes Brnabiç e informoi kryeministrin Edi Rama se Serbia do të shfuqizonte testin e detyrueshëm negativ të PCR për shtetasit shqiptarë që hyjnë në Serbi dhe se vendimi do të merret nesër, 14 janar.

Brnabiç dhe Rama diskutuan gjithashtu mbi temat aktuale dhe bashkëpunimin e përbashkët.

Të dy kryeministrat diskutuan luftën kundër COVID-19, por edhe hapat e ardhshëm në bashkëpunim brenda iniciativës “mini Shengen”.

Sipas Tanjug Kryeministri i Shqipërisë përcolli përshëndetjet për Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe u uroi qytetarëve të Serbisë Gëzuar Vitin e Ri./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Covid 19 apo viroza të stinës? Përse kanë rënë ndjeshëm rastet me grip sezonal?

Në një kohë kur gjithë bota po përballet me një valë në rritje me numrin  e të infektuarve me...

Fotografohet për herë të parë mutacioni britanik i Covid

Një ish-bazë ruse pretendon të ketë fotografuar të ashtuquajturin mutacionin britanik të Covid-19 për herë të parë. Fotografitë mikroskopike të llojit Kent të virusit u...

Aksident tragjik/ Të paktën 19 të vdekur

Një aksident tragjik ka ndodhur në Brazil, ku raportohet për të paktën 19 persona të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur, mes të...

Nuk është COVID arsyeja, Nevina Shtylla tregon pse është shkëputur nga TV

Nuk është vetëm Covid arsyeja pse Nevina Shtyllën nuk po e shohim më në ekran. Moderatorja tregoi përmes postimeve në Story se është infektuar,...

Pallati “sekret” i Putin, merr mbi 90 milionë shikime

Videoja në 'pallatin e fshehtë' të Vladimir Putinit në Detin e Zi, xhiruar dhe ngarkuar në YouTube nga Alexey Navalny, grumbulloi mbi 90 milion...

Lajme të tjera

Web TV