Rezarti i kujtoi Gërdecin dhe i përmendi të atin, i kthehet Kleoniki: Dele të politikës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dy ditë më parë i gjithë rrjeti u mbush me lajme rreth debatit mes modeles dhe këngëtares Kleoniki Delijorgji dhe Rezart Veleshnjas. Debati u zhvendos nga studioja e “Shiko kush luan” në rrjetet sociale.

Ishte Kleoniki ajo që bëri një status për Rezin në Instastory ku e cilësonte “seksist, mizogjen, djall”. Ajo shprehej se “të shash familjen e dikujt sepse ndihesh aq inferior dhe s’ke si të kthesh përgjigje tregon nivelin tënd zero”.

Nuk ka munguar përgjigja e Rezit, i cili ka reaguar po në Instastory. Ai nuk ka ngurruar t’i përmendte babain dhe e ka konsideruar atë me probleme psikike.

Ditën e sotme modelja ka publikuar një foto krah të atit ku shkruan se i ati është i pafajshëm rreth ngjarjes së rëndë që ka ndodhur në Gërdec, teksa shton se ai e ka arritur çdo gjë vetë dhe është njeri i drejtë.

Kleoniki i cilëson personat që i kanë sharë familjen në inbox si “dele të mediave, politikës dhe sistemit.”

E gjitha nisi mbrëmjen e të shtunës, kur modelja ishte e ftuar në “Shiko kush luan”, ku ndër të tjera ka zbuluar edhe një aftësi të veçantë. Ajo tha se mund të shoh fatin e njerëzve nëpërmjet letrave. Ajo tha se letrat e saj janë me engjëj dhe se ajo komunikon vetëm me engjëj.

Për realizimin e kësaj loje ajo zgjodhi Françeska Jaçen të cilës i tha: “Këtu më del që ti duhet të duash veten shumë, që tu thuash jo të tjerëve. Unë kam parë se ai(drejton gishtin nga Rezarti) nuk të ka respektuar gjatë emisionit. Dhe ti nuk ke dashur t’i vendosësh kufi. Nuk ka të bëjë me miq kjo gjë. Ti duhet tu vendosësh limite njerëzve që të dinë se ku mund të kalojnë dhe ku mos të kalojnë me ty.”

Lexo edhe :  Bleona nuk njeh kufi, ekspozon sërish gjoksin në veshje transparente (FOTO)

Sakaq, Rezi ndërhyri duke thënë “Të të bëj një lapsus se the “Ai atje nuk të ka respektuar”. Unë, Rezi, e kam shoqe atë.” “Edhe çfarë? Unë jam ofenduar që jam këtu femër. Dhe kaq nuk po flas me ty. Në këto momente unë jam e lidhur. Mirupafshim”-ia ktheu modelja. Pas këtij momenti Rezi e ktheu çdo gjë në humor duke ironizuar faktin se ajo mund të parashikojë fatin.

Të fundit

Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat

Mbajtja e dritareve hapur gjatë gjithë kohës në kopshte dhe shkolla ishte një ndër udhëzimet e ministrisë për të...

Spiropali: Skënderbeu ynë është i paharruar, dhe i pavdekshëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka përkujtuar 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Përmes...

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi pa censurë i Mensur Shtyllës, ja si vidhja oksigjenin nga spitali, e bëra vetëm për humanizëm ndaj kavajasve

Mensur Shtylla, shefi i depos së oksigjenit në spitalin e Kavajës, i vidhte bombolat e oksigjenimit për pacientët e prekur nga virusi “COVID-19” dhe...

Qeni antidrogë hero/ Zbulon sasinë marramendëse të kokainës

Policia e Ekuadorit sekuestroi 1,3 ton kokainë, të fshehur në një kontejner të destinuar për në Estoni, njoftoi sot ministri i Brendshëm i vendit,...

Ulet numri i rasteve të reja, shënohen 7 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë bënë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 474 raste të reja dhe 7 viktima. Njoftimi...

Lajme të tjera

Web TV