Përmbytjet, Rama- Bashës: Nën ujë janë Saliu, Iliri, Luli dhe Mona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kryetarit të PD-së, Lulzim Basha pas akuzave që ky i fundit bëri për situatën e shkaktuar nga përmbytjet.

Përmes një postimi në ‘Twitter’, kreu i qeverisë bëri ironi me Bashën, ndërsa theksoi se bashkë me ish-kryeministrin Berisha, Metën, dhe kryetaren e LSI- së, “duan ta bëjnë komerdare edhe tërmetin, edhe virusin, edhe shiun, edhe borën, madje edhe Nusretin bashkë me Tiren, i duan për komerdare”.

Qindra mijëra njerëz nën ujë edhe sot” sipas LB! Në fakt nën ujë janë Saliu, Iliiri, Luli dhe Mona që duan ta bëjnë komerdare edhe tërmetin, edhe virusin, edhe shiun, edhe borën, madje edhe Nusretin bashkë me Tiren, i duan për komerdare! Po halli është që s’i pret kush matanë😂”, shkruan Rama.

Ndërkohë kreu i demokratëve tha se Rama është një dështak, që ka 8 vite që është në pushtet dhe bën sikur ka ardhur dje. Sipas Bashës, Rama bën propagandë ndërkohë që shumë familje janë ende nën ujë dhe kanë nevojë për ndihmë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Aksidenti i rëndë në Levan-Vlorë/ Kush është 18-vjeçari që ndërroi jetë

Një aksident i rëndë në aksin rrugor Fier-Vlorë, solli vdekjen e një 18-vjeçari dhe plagosjen e disa të rinjve. Sipas...

Covid-19 në Shqipëri/ Sërish shifër e lartë infektimesh, 21 humbje jetë në 24 orët e fundit

Situata me koronavirusin vazhdon të mbetet problematike në vendin tonë, duke qenë se në 24 orët e fundit janë identifikuar 952 persona të prekur...

Punonjëset e seksit kapen mat në Urën e Dajlanit, ja si tre vajzat i ‘peshkojnë’ klientët (Video)

Tre punonjëse seksi janë filmuar poshtë Urës së Dajlanit, duke lëvizur jashtë orës policore të vendosur nga qeveria për të parandaluar pandeminë e COVID-19. Siç...

E njohin të gjithë/ Blogerja shqiptare nënë për herë të tretë

Blogerja e njohur shqiptare, Vjosa Muriqi do të bëhet nënë për herë të tretë. Lajmin e ëmbël e ka ndarë vetë ajo, përmes një...

Shfaqet në foto pa rrip sigurimi në timon, Braçe ironizon Bashën: Oo rryp! Nuk je ndryshe nga mileti edhe pse zgjohesh në drekë

Zv.kryeministri Erion Braçe ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale. Bashkëshortja e Bashës publikoi një foto teksa kreu i...

Lajme të tjera

Web TV