Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë bastin e jetës së tyre në stol. Dyshja e re teknike e ka vlerësuar lart grupin aktual të dinamovitëve. Edhe pse kanë pak kohë në Shqipëri, Moriero dhe Mikoli kanë krijuar një ide, edhe pse minimale, të nivelit të kampionatit këtu.

– Si e ke gjetur Dinamon?

– Kam gjetur një skuadër të mirë dhe jemi duke punuar. Kemi vetëm pak kohë që jemi këtu, por skuadra më pëlqen, më pëlqen shumë.

– A është një bast i madh për ty kjo përvojë?

– Për mua kjo është përvoja ime e parë si bashkëpunëtor, si ndihmëstrajner. Trajneri Moriero i ka idetë e qarta dhe basti ynë është që kemi ardhur këtu duke kërkuar që të bëjmë mirë, të punojmë, të përkushtohemi, të japim maksimumin dhe të vlerësohemi për atë që jemi. Prandaj, shpresojmë të bëjmë mirë, skuadra është e fortë dhe urojmë më të mirën.

– Si të kanë pritur në klub?

– Mirë, mirë, janë djem të jashtëzakonshëm dhe një grup i bukur… na kanë pritur mirë, prandaj jam i kënaqur.

– Në aq pak kohë sa jeni këtu, a keni parë ndonë video të ndeshjeve të skuadrave të tjera dhe a keni ndonjë ide, sado minimale, të nivelit të kampionatit këtu?

– Kemi parë videot e disa ndeshjeve dhe duhet të themi që futbolli në Shqipëri po njeh rritje të madhe. Të gjitha skuadrat janë të organizuara, skuadra që punojnë mirë, prandaj do të jetë e vështirë për ne, por ne duhet të japim maksimumin tonë.

Të fundit

Adoleshenti i merr jetën nënës 32-vjeçare, e qëlloi me 6 plumba pas darkës me mikeshën e saj

Një adoleshent 14 vjeç është akuzuar për vrasjen e një nënë të re 32-vjeçare teksa ajo po shkonte në...

“Më vjen keq për përçmimin dhe përgjegjësinë”/ Brataj: Po na shajnë me libër shtëpie…

Kreu i urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë një reagim në rrjetet sociale, ku u përgjigjet disa nga pyetjeve në drejtim të bluzave të...

Pesë muaj pas bebit të 5, dyshja e njohur bëhen me një fëmijë tjetër

Familjes së Alec dhe Hilaria Baldwin i është bashkuar një tjetër bebush, pesë muaj pasi erdhi në jetë djali i tyre Eduardo “Edu” Pao...

Rikthimi i fushës së “Air Albania”/ Tomorri: Optimist se do të jetë gati për eleminatioret e 2022

Punimet për rikthimin e fushës së stadiumit “Air Albania” po vijojnë intensivisht gjatë muajve të fundit, ndërkohë që së fundmi kemi hyrë në një...

Kamerat e sigurisë nxjerrin skandalin/ Ambasadorja dhunonte prej muajsh punonjësen e saj

Ambasadorja e Filipineve në Brazil, është shkarkuar nga detyra pasi u zbulua se prej muajsh kishte ushtruar dhunë ndaj ndihmëses së saj. Këto sulme janë...

Lajme të tjera

Web TV