Majlinda Bregu ironizon Lulzim Bashën për llogaritjet në matematikë, Veliaj mbështet deklaratën: Jam dakort

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Majlinda Bregu ironi me Bashën: Jo të gjithë që kanë mbaruar ‘Sami Frashërin’ kanë mbetur deri në mbledhje-zbritje! Veliaj: Si ish-Samist, jam dakord

Majlinda Bregu ka zhvilluar një “intervistë” me ndjekësit e saj online një ditë më parë. Një prej tyre, duke ironizuar Lulzim Bashën, e ka pyetur sa bëjnë 7 herë 7. Dhe Bregu është përgjigjur po me ironi.

“Jo të gjithë ata që kanë mbaruar “Sami Frashërin” kanë mbetur deri në mbledhje-zbritje”, përgjigjet Bregu.

Një fakt të tillë e ka mbështetur edhe kryebashkiaku Erion Veliaj i cili gjithashtu me ironi deklaroi se si ish-Samist, edhe ai është dakord që jo të gjithë ata që kanë mbaruar gjimnazin “Sami Frashëri” janë dobët më mbledhje-zbritje.

Gabimet matematikore, lapsuset në përllogaritje, tabelën e shumëzimit apo mbledhje fare të thjeshta, Basha është ‘shndërruar’ padashur në njeriun e preferuar të gafave. Një nga gafat më të famshme në rrjet është “7×7 bëjnë 42″.

Të fundit

Surpriza/ Rama takon Lulzim Bashën në kantierin në Shijak: Nuk flenë të gjithë gjumë, ka dhe që punojnë

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Shijak ku ka inspektuar punimet për rindërtimin dhe në kantierin...

E rëndë/ 62-vjeçari shqiptar i tregon organet gjenitale të miturit në mes të parkut

Një 62-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi akuzohet për ngacmim seksual ndaj të miturve. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Charilaou në Selanik,...

‘ Gati për 3 muaj’/ Ndryshimi rrënjësor vetëm në 21 ditë për ndërtimin e Spitalit të Fierit

Objektivi është që spitali rajonal i Fierit të jetë gati brenda 3 muajve dhe për realizimin e këtij angazhimi nga Qeveria turke po punohet...

Këngëtarja Elvana Gjata feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni moshën

Këngëtarja Elvana Gjata feston ditëlindjen gjatë ditës së sotme. Ajo mbush plot 34 vjeç, pasi këngëtarja e njohur ka lindur më 3 shkurt të vitit...

Katër vite pa kolosin e letrave shqipe / Veliaj: Së shpejti shtëpi muze për Dritëro Agollin

Dritëro Agolli, kolosi i letrave shqipe mbylli sytë më 3 shkurt 2017 në moshën 86-vjeçare. Shkrimtar, publicist, gazetar dhe politikan që ka lënë pas...

Lajme të tjera

Web TV