“Shpresa vdes e fundit” 10 vite pas vrasjes, familjarët e Ziver Veizit kërkojnë drejtësi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Familjarë, miq dhe të afërm kanë zhvilluar sot homazhe për Ziver Veizin, një prej katër viktimave të 21 Janarit në Gjirokastër. Po kështu morën pjesë dhe drejtues lokalë, si kryetarja e Këshillit të Qarkut Gjirokastër Lindita Rova dhe nënkryetari i bashkisë Ylli Muho. Edhe këtë vit, familjarët kërkojnë drejtësi. Mbesa e tij shprehet se ndonëse kanë kaluar 10 vite për ta shpresa vdes e fundit.

“Vlerësojmë shumë Këshillin e Qarkut për vlerësimin me titull të xhaxhait tonë. Kjo është më e pakta që mund të bëjnë, por ne e marrim si vlerësim. Shpresa vdes e fundit, shpresa vdes e fundit. Ne shpresojmë që vrasësi i xhaxhait tonë do të vihet para drejtësisë”, tha mbesa Zamira Veizi.

Ndërsa një tjetër familjar mes emocioneve shprehet se “është shumë e vështirë, janë bërë 10 vite shumë e vështirë, s’kemi çfarë të themi më shumë “.

Të fundit

Policia në kërkim të saj, Fjolla Morina shijon jetën/ E mbuluar me petale, nuk pyet për shtet

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina vazhdon të jetë në kërkim nga policia, pasi u arratis ndërkohë që ishte në...

Tjetër akuzë në SPAK për mjekun Edvin Prifti/ Qytetari: I dhashë para për operacion, i afërmi më vdiq, më ktheu gjysmat

Drejtoria e QSUT-së, ka përcjellë në prokurori të gjitha ankesat për mjekun Edvin Prifti. Sipas informacioneve për mediat, një paciente është ankuar në faqen e...

Si t’i shmangni problemet e makinës? Ja disa këshilla për shoferët gjatë dimrit

Dimri është përgjithësisht një periudhë e vështirë për shoferët, pasi muajt e ftohtë shpesh nxjerrin në pah shqetësimet më të mëdha të automjeteve. Ndryshimi...

Moti i keq, Ministria e Mbrojtjes/ “Po dërgojmë pako me ushqime në zonat e bllokuara”

Ministria e Mbrojtjes ka bërë një njoftim zyrtar lidhur me situatën e rrugëve në vendin tonë, pas ditëve me temperatura ekstremisht të ulëta. Sipas njoftimit,...

Europa në luftë për vaksinat antiCovid

Gjatë një takimi në Bruksel, diplomatët e 27 vendeve anëtare ishin të dëshpëruar. BE kishte paguar miliarda euro për të blerë vaksina, me synim...

Lajme të tjera

Web TV