Rama mbledh në seli drejtuesit e qarqeve, ja çfarë do të diskutohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kur kanë mbetur më pak se 100 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri Edi Rama ka thërritur në një mbledhje drejtuesit politik të qarqeve.

Mbledhja është planifikuar të nisë në orën 08:30 dhe do të zhvillohet në selinë e Partisë Socialiste.

Në fokus të saj, është fushata elektorale dhe detyrat për secilin drejtues qarku në arritjen e objektivit final që PS ka në këto zgjedhjes, sigurimi i një mandati të tretë qeveritar.

Të fundit

Covid-19 i merr jetën mjekut të spitalit të Gramshit

Nazmi Xhaferri, mjek në spitalin e Gramshit ka humbur betejën me COVID. Mësohet se mjeku prej ditësh ishte i infektuar...

Qëlloi për vdekje gruan me armën e shërbimit, efektivi i Gardës rrezikon burgim të përjetshëm

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për efektivin e Gardës së Republikës Alket Arapaj, i cili dy vite më parë qëlloi për vdekje bashkëshorten...

“Do punësojmë turq dhe 380 shqiptarë”/ Rama e Manastirliu inspektojnë punën në spitalin e ri të Fierit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, gjatë inspektimit me Kryeministrin Edi Rama në spitalin e ri Memorial të Fierit tha se “Në...

Arrestimi i reperit që shau mbretin dhe policët/ Protestuesit “i vënë flakën” Spanjës, dhjetëra në pranga

Policia dhe protestuesit spanjollë janë përplasur për të tretën natë radhazi mes indinjatës që ka shkaktuar arrestimi i një reperi të njohur në vend,...

Rritet sërish numri i infektimeve në Kosovë, 10 persona humbën jetën në 24 orët e fundit

Në Kosovë në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 340 raste dhe janë raportuar 10 viktima në 24 orët e fundit. Në...

Lajme të tjera

Web TV