Xhaçka uron sekretarin e ri të SHBA-së Blinken: Do të avancojmë marrëdhëniet SHBA-Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka përmes një postimi në rrjetin e saj social Twetter ka uruar Sekretarin e ri të SHBA-së, Antony Blinken pasi është miratuar ditën e djeshme nga Senati.

Xhaçka i ka uruar fat më mbarë Blinken edhe ekipit të tij, gjatë këtij rrugëtimi të ri. Ajo është shprehur se duke punuar së bashku do të avancojnë marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe SHBA-së dhe do të konsolidohet partneriteti strategjik.

 

 

Të fundit

Dhunon dhe dhuron përqafime/ Pasagjeri i dehur humb kontrollin në bordin e avionit (Video)

Pasagjerët e linjës ajrore Ryanair shpërthyen në brohoritje kur një i ri i dehur u arrestua pasi goditi me...

BE: Nuk po i themi Kosovës çfarë të bëjë, por të rreshtohet me ne

Bashkimi Evropian ritheksoi të martën qëndrimin për statusin e Jerusalemit si kryeqytet i të dyja shteteve, ndërsa keqardhjen për vendimin e Kosovës që të...

Vaksina e Oksfordit besohet se mund të parandalojë përhapjen e COVID-19

Vaksina kundër koronavirusit, e krijuar nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZenenca, mund të rezultojë me rënie “të konsiderueshme” të përhapjes së virusit, kanë...

Kanadaja do të prodhojë vaksina deri në fund të vitit 2021

Kanadaja thotë se ka nënshkruar një marrëveshje të mundshme me firmën e vaksinave amerikane Novavax për të prodhuar miliona doza të vaksinës së saj...

Lajmet e këqija për Tean nuk kanë të ndalur, ja çfarë i ndodhi

Pasi zyrtarizoi lidhjen me Beartin, nuk përfundojnë lajmet e këqija për Tea Trifonin. Ish-konkurrentes së Përputhen i është mbyllur llogaria në YouTube dhe në Instagram. Para...

Lajme të tjera

Web TV