“Nga Xhaferr Deva, tek Sali Berisha e Lulzim Basha, kanë vrarë në Tiranë” Braçe reagon për masakrën e 4-shkurtit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka përkujtuar ditën e sotme, ku 84 shqiptarë janë pushkatuar gjatë pushtetit fashist më 4 shkurt në 1944.

Braçe shkruan se ajo ka qenë një ditë terrori, e dhjetë vjet qetësi, duke shtuar se kushdo që ka vrarë në Tiranë, ka patur pushtetin qëllim dhe ka vrarë.

Përmes paralelizmit me ditët e sotme ai ka përmendur emrat e Rexhep Mitrovica, Xhaferr Deva, Kadri Cakrani, Sali Berisha dhe Lulzim Basha.

Zëvëndëskryeminstri, shkruan se ende ka mbetur e njëjta mendësi, i njëjti qëllim kundër popullit që kërkon liri.

“MOS E HARRO FASHIZMIN!

MOS I HARRO TRADHETARET!

Ngrene koke edhe sot!”, shkruan ai në fund.

 

Të fundit

Zbardhet dinamika e ekzekutimit mafioz të Bardhok Pllanajt, dyshohet me pagesë

Zbardhen detaje të rënda nga ekzekutimi mafioz i 46-vjeçarit Bardhok Pllanaj, mbrëmjen e kaluar në Shkodër. Mbi makinën e...

Vaksinimi masiv/ Rama publikon të dhënat: Do ta fitojmë këtë luftë, do të kemi një sezon turistik të lehtësuar

Kryeministri Edi Rama ka publikuar të dhënat e barometrit global për ritmin e vaksinimit 7 ditët e fundit. Siç shihet edhe nga fotoja Shqipëria renditet...

Babë e bir godasin më thikë të riun në Tiranë, 32-vjeçari dërgohet me urgjencë në spital

Babë e bir janë shpallur në kërkim, pasi kanë goditur më thikë një 32-vjeçar në Tiranë. Policia njofton se po punohet për kapjen e...

Manastirliu: Pas 40 ditësh në terapi intensive, binjakët fitojnë betejën me koronavirusin

Pas 40 ditësh terapi intensive, binjakët Sibel dhe Saraj fatmirësisht ka arritur të fitojnë betejën me koronavirusin. Lajmin e njoftoi ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu...

I vendosën tritol në dyqan/ Arjan Aliço i dënuar për tentativë vrasje bashkë me të birin

Arjan Aliço, pronari i dyqanit, të cilit mëngjesin e sotëm i vendosën tritol, është i dënuar për tentative vrasje. Në vitin 2016, Arjan Aliço në...

Lajme të tjera

Web TV