A po ja rrëmbejnë opozitën Sali Berishës/Ja si përgjigjet Dashamir Shehi: Shumica janë…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetar i LZHK-së, Dashamir Shehi në një intervistë televizive, foli për situatën politike brenda opozitës.

Pyetjes nëse po i rrëmbehet opozita Sali Berishës, Shehi u përgjigj duke thënë se shumica janë puqur te Berisha, edhe pse ky i fundit ndodhet në arrest shtëpie.

Më tej kryetari i LZHK-së tha se kishte pritshmëri, por nuk pati një shteg të ri.

“Inshalla do ja marrin opozitën Sali Berishës, por shumica janë puqur tek ai. Unë nuk shoh diçka të re. Mendova se do çahej një trajektore e re. Nuk ka rëndësi nëse kthehesh hir apo me pahir në politikë. Unë mendoja se do kishin kurojo, do kishim një shteg të ri. Nuk ka shteg të ri. Unë parë vazhdoj, do i bie murit me kokë. Do mundohemi të sjellim diçka të re. Deri ku do mbërrijmë? Nuk e di, zgjedhjet i kemi vitin tjetër dhe do shohim votat. Nëse nuk marr më vota, i bie që dita ime ka mbaruar.

Nuk është truall kjo, që ikën, largohet pronari i vjetër dhe i riu bën pallatin. Këta nuk patën kurajo për të bërë diçka ndryshe.”, tha Shehi. /e.t

Të fundit

Sot protesta e opozitës para Bashkisë, policia me plan masash: Rrugët që do të bllokohen

Opozita dhe “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” mbajnë sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës. Duke marrë shkas...

Rama flet hapur për “Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët, unike!

“Marrëveshja për emigrantët është unike dhe bazohet mbi miqësinë e thellë mes dy vendeve”. Deklarata bëhet nga kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për...

Kredia konsumatore u rrit me 30% për tremujorin e parë të këtij viti

Kredia konsumatore e ka nisur me rritje vitin 2024. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tremujorin e parë të vitit, kredia e...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro, blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë. Franga...

Lajme të tjera

Web TV