Edhe PD preket nga “hemoragjia”/ Mjeku i njohur ‘tradhton’ demokratët dhe i bashkohet PS-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partisë Socialiste vijojnë t’i bashkohen, qytetarë, anëtarë të partive që sot nuk i përfaqësojnë më, por dhe intelektualë, figura të njohura e profesioniste.

Një nga prurjet më të fundit në familjen socialiste, deri vonë votues i Partisë Demokratike është dhe mjeku kardiolog, Majk Vaqarri.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, së bashku me deputetin socialist Fatmir Xhafaj i kanë dorëzuar mjekut të ri kartën e anëtarësisë së Partisë Socialiste gjatë një takimi të zhvilluar me banorë të Njësisë 10 në kryeqytet.

“MAJKU ËSHTË BËRË DOKTOR. KA MBARUAR UNIVERSITETIN. KA VOTUAR PËR PD-NË FAMILJARISHT. TANI ËSHTË ME PARTINË SOCIALISTE,” U SHPREH DEPUTETI XHAFAJ.

Më herët nga PD u largua edhe familjari i Lulzim Bashës, Altin Basha, duke treguar se PD tashmë nuk gëzon më as  besimin e familjareve të tyre. Këto largime kanë prekur në masë LSI  që i bashkohen PS-së, por duket se po infektojnë edhe demokratët të cilët duket se kanë mbetur të zhgënjyer nga PD duke mos i besuar më votën e tyre.

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV