Hapet rruga në Labinot Mal, Balla: Shteti është në këmbë për të bërë detyrën. Ne jemi zgjedhur për të punuar, jo për gjumë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të gjitha qendrat e Njësive Administrative në Elbasan janë të hapura, disa prej tyre kalohen me zinxhirë për shkak të ngricave.

Emergjenca u përballua me seriozitet dhe fillimisht u morën masat për të bërë të mundur hapjen e rrugëve drejt Qendrave Shëndetësore. Tashmë puna e ekipeve të emergjencave është e përqëndruar në rrugët e fshatrave të thellë ku trashësia e dëborës i ka kaluar 1 metër.

Të gjitha strukturat janë në këmbë dhe do të vijojnë punën edhe në ditët në vijim tha Kryetari i Grupit Parlamentar Taulant Balla teksa ishte pranë ekipeve të Agjencisë së Shërbimeve Publike së bashku me Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit Gledian Llatja tha:

“Puna në rrugën Elbasan Labinot Mal ka nisur prej mëngjesit dhe vijon ndërkohë që trashësia e dëborës i ka kaluar 1 metër, situatë e cila nuk është parë prej shumë vitesh.

Gjej rastin të falenderoj të gjithë punonjësit e bashkisë dhe të OSHEE për punën që po bëjnë këto ditë. Vetëm një numër i vogël qytetarësh janë pa energji elektrike.

Kemi ndjekur në çdo moment shërbimin e urgjencës në rastet kur ka qenë e nevojshme. Por të gjitha Qendrat Shëndetësore kanë qenë të pajisura me barnat e nevojshme.”

Shteti është në këmbë, tha Balla për të ndjekur situatën dhe do të vijojë edhe në ditët në vazhdim pasi prania e ngricave do të vazhdojë:

“Shteti është në këmbë për të bërë detyrën. Gaztorëve të opozitës që komentojnë nga divanet e ngrohta të shtëpive të tyre në vilat e shtuara pas pandemisë, u them që “Ne jemi zgjedhur për të punuar, jo për gjumë.”

Prej dy ditësh Balla ka ndjekur situatën e shkaktuar nga moti i keq në Librazhd e Elbasan duke qenë pranë banorëve sidomos për marrjen e masave në rast emergjencash shëndetësore.

Lexo edhe :  Covid në Shqipëri/ Rriten rastet e reja, shënohen 6 humbje jete në 24 orët e fundit

Të fundit

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada...

E trishtë/ Tjetër humbje nga bluzat e bardha, Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur

Koronavirusi ka marrë një tjetër jetë nga radhët e “bluzave të bardha” në Shqipëri. Spitali Bashkiak "Dr. Stefan Gjoni " Krujë bën me dije se...

Kampionati Kombëtar zbret në fushën e blertë, luhen 7 takime në Superiore dhe në Të Parën

Luhen dy të parat e javës së 27-të të Superiores dhe 5 takime të Kategorisë së Parë. Kampionati Kombëtar i Futbollit ka luajtur të...

Doni t’i harroni kujtimet e këqija? Këto 4 teknika do t’ju ndihmojnë shumë

Shumica prej nesh kanë mendime në kokë që nuk i largojnë dot nga mendja sado që përpiqen. Si t’ia bëni në këtë rast? Në...

Festivali i çmendur i prillit/ Mijëra skiatorë me të brendshme, rrëshkasin në paradën ruse të rrëpirës

Qindra entuziastë të sportit kanë marrë pjesë edhe sivjet në paradën skiatore në bikini ose të brendshme, të kthyer tashme në festivalin alpin në...

Lajme të tjera

Web TV