Zbulohen personalitetet e njohura që do të vaksinohen kundër Covid-19 të dielën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vaksinimi i personaliteve në moshë është kthyer në temë debati sot mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Meta e akuzoi këtë të fundit se po bën vaksinime selektive, ndërsa Rama iu përgjigj se është e padrejtë që Tinka Kurti e Reshat Arbana të lihen në fund vetëm se janë të njohur. Por nuk mbetet me kaq.

Mësohet se dy artistët e njohur në të 80-tat e tyre do të jenë në mesin e personaliteve që do të vaksinohen të dielën në ambientet e ‘Air Albania’.

Emra të tjerë të njohur që pritet të marrin vaksinën janë edhe Margarita Xhepa e Dhimitër Anagnosti, siç mëson “BalkanWeb”.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV