test

Balla publikon gafën e Bashës: Nevruzi shënon fitoren e errësirës mbi dritën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka shpërndarë një video ku shfaqet kreu i PD, Lulzim Basha duke bërë gafën e radhës teksa uron besimtarët për festën e Sulltan Nevruzit.

Çdo gjë duket në rregull, deri në momentin ku Lulzim Basha shprehet se kjo festë shënon fitoren e errësirës mbi dritën.

Balla e ironizon duke shkruajtur se në fakt më 25 prill do fitojë drita përballë errësirës së mendjes së Bashës.

Kjo video është bërë virale, duke dëshmuar edhe njëherë gafat e njëpasnjëshme të Bashës.

Postimi i plotë i Ballës:

O zot! Kur tha ta bëjmë ditën natë e kuptuam që e ka për shkak të gjumit. Po që errësira të fitojë mbi dritën, o Lulëzim nuk ke asnjë shans Sulltan Nevruzi është festat e ringjalljes së jetës, së drites.
Edhe 25 Prilli është dita kur drita do të fitojë në përballjen me errësirën e mëndjes tënde, të bab Saliut, të Likes bashkë me filxhanin e zi të Monës.

Të fundit

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

“Përballja” Kurti-Vuçiç, ja kur do të jetë rikthimi në Bruksel

Albin Kurti kthehet në Bruksel përballë Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës do të takohet me presidentin serb më 26 qershor në kuadër të dialogut...

“E di o shpirt që të kam mërzitur…”, thumbon Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku prej kohësh janë në qendër të vëmendjes së medias rozë. Kjo për shkak se dyshja i kanë dhënë...

Lajme të tjera

Web TV