test

“Jam e bindur në pjekurinë e popullit për të na votuar “/ Bozo: PS do të eliminojë pandeminë dhe do të shërojë plagët e tërmetit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kandidatja Luljeta Bozo ka deklaruar se në mandatin e 3 PS do ketë mundësi që të arrijmë reforma dhe ndryshime akoma më të mëdha se ato që janë bërë në 3 vjet. Bozo u shpreh se shqiptarët janë të zgjuar dhe do të dinë të bëjnë zgjedhjen e duhur më 25 prill, që sipas saj, është PS, pasi do të vijojë reformat e nisura për të çuar përpara Shqipërinë.

“Në të ardhmen do kemi mundësi që të arrijmë reforma dhe ndryshime akoma më të mëdha që janë bërë në këto 8 vjet. Gjithë programi i PS është i bazuar në përllogaritje shumë të sakta në energjinë e pashtershme të rinisë dhe të grave tona, në energjinë e madhe që ka populli dhe besimin në një të ardhme më të mirë dhe më të ndritur. Jam e bindur në pjekurinë e popullit për të votuar këtë forcë politike e cila i ka vënë detyrë vetes të eliminojë 2 sfida shumë të vështira që është pandemia, vaksinimi dhe e dytë të shërojë plagët e tërmetit duke rilindur nga e para gjithë shqipërinë që u shkatërrua nga ajo forcë natyrore. Populli do ta votojë Ps sepse është i bindur që këto reforma që kanë nisur në të gjitha fushat”, tha ajo.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV